Faiz ödemeden taksitle 3+1 ev almak için güncel konut finansmanı maliyet tabloları

Konut finansmanı ile ev almak isteyenler için aylık kar payı oranları ile taksit ödemeleri yenilendi. Özel katılım bankaları ile Ziraat ve Vakıf Katılım için ilan edilen indirimli finansmanlar..

Faiz ödemeden taksitle 3+1 ev almak için güncel konut finansmanı maliyet tabloları

Konut finansmanı kullanımı için artan talep katılım bankalarının kar payı oranlarının sürekli yenilenmesine neden oluyor. Vatandaşlar ilk olarak kamu katılım bankalarının oranlarını araştırırken özel katılım bankalarının da kısa vadeli finansmanları dönem dönem ön plana çıkıyor. Haziran ayının ortalarına gelinen bu günlerde yine kamu katılım bankalarının sunduğu fırsatlar dikkat çekiyor.

VAKIF KATILIM VE ZİRAAT KATILIM BANKASI'NIN KONUT FİNASMANI PAKETLERİ

Vakıf Katılım Bankası müşterilerinin konut finansmanı taleplerini 120 ay vade ve vade farkı olmayan paketlerle karşılıyor. Müşteriler Vakıf Katılım Bankası'nın kapısını çaldıklarında 60 ay veya 120 ay vadeli finansman kullandıklarında 1.54 kar payı oranından faydalanacaklar. Konut finansmanı ürününde banka yüzde 80 limitle ev alımlarına aracı oluyor.

Ziraat Katılım Bankası'nı tercih edenler için kar payı oranları çok daha düşük seviyede yer alıyor. Ziraat Katılım ister uzun ister kısa vadeli ödeme planı oluşturulsun tüm müşterilerine yüzde 1.45 kar payı konut finansmanı sağlıyor. Vakıf Katılım Bankası'nda olduğu gibi Ziraat Katılım Bankası da müşterilerine yüzde 80 oranla ev finansmanı limiti sağlıyor.

EMLAK KATILIM BANKASI'NDA KAR PAYI ÇOK YÜKSEK

Emlak Katılım Bankası'da müşterilerine sunduğu konut finansmanı ürününde, kamu katılım bankalarının sunduğu bazı özellikleri sağlıyor. Ancak Emlak Katılım Bankası'nda kar payı oranı çok yüksek seviyede yer alıyor. Haziran ayında yapılan güncelleme ile Emlak Katılım Bankası aylık 2.19'dan başlayan kar payı oranlarıyla finansman veriyor. Emlak Katılım 60 ve 120 ay vadeli ödeme planları sunuyor.

ÖZEL KATILIM BANKALARINDA SON DURUM

Özel katılım bankalarında konut finansmı kullanmak isteyenler için kar payı oranları kamu katılım bankalarına göre çok daha yüksek bantta yer alıyor. 120 ay vade ile konut finansmanı kullanmak isteyenler için 3 bankanın açıkladığı maliyetler.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Haziran 2022 dönemi 120 ay vadeli faizsiz konut finansmanı aylık kar payı yüzde 2.04

Türkiye Finans Katılım Bankası Haziran 2022 dönemi 120 ay vadeli faizsiz konut finansmanı aylık kar payı yüzde 1.79

Albaraka Türk Katılım Bankası Haziran 2022 dönemi 120 ay vadeli faizsiz konut finansmanı aylık kar payı yüzde 2.35

Ayda 1359 liraya 0.89 faizli 100 bin liralık konut kredisi başvuruları başladı mı?

Türkiye'ye 1 milyonluk daireyi 500 bin TL'ye düşürecek İngiliz Modeli! Kullanım Hakkı Satışı geliyor