Faiz Sürprizi Planları Değiştirdi! Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Yeni Taksitleri

Nakit ihtiyaçlarına çözüm arayanlar son faiz güncellemelerinin ardından kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çektiklerinde ne kadar taksit öderler?

Finans 29.10.2021 - 19:51 29.10.2021 - 20:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son ekonomik gelişmelerin ardından vatandaşların geçim sıkıntılarında da artış meydana geldi. Bu probleme dair finansal çözüm arayışında olan vatandaşlar kendilerine en uygun imanlarla ihtiyaç kredisi verecek bankaları merak ediyorlar. İhtiyaç kredisi kullanıp borçluluklarına geçici de olsa çare bulmak isteyen vatandaşların ilk tercihleri ise kamu bankaları oluyor. 

KAMU BANKALARI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARI 

Kamu banklarından kredi kullanmak her dönem vatandaşların en çok tercih ettikleri yol olmuştur. Kamu bankalarının uygun maliyetle kredi verdiklerine dair yerleşmiş algın burada belirleyici olmaktadır. Bunun için de Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'nın ihtiyaç kredisi kampanyası en çok araştırılan kredi ürünleri arasında yer almaktadır. Peki şu anda güncel faizlerle 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler hangi bankaya ne kadar aylık taksit ödemesi yaparlar?

VAKIFBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI 

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere kredi maliyetleri hakkında örnek bir hesaplama yayınlandı. Buna göre müşteriler aylık yüzde 1,61 faizle ihtiyaç kredisi çekebilecekler. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya kredi taksiti olarak her ay 776 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 27.939 TL olduğu bildirildi. Bu miktarda ihtiyaç kredisi çeken müşterilerden Vakıfbank 100 TL kredi tahsis ücreti almaktadır.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması 20 bin lira

ZİRAAT BANKASI 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere bu finansal destek aylık yüzde 1,55 faizle veriliyor. Kamu bankaları arasında ihtiyaç kredisi kampanyaları açısından en düşük faizli kredi imkanından Ziraat Bankası müşterileri yararlanabiliyorlar. 

ziraat bankası ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması 20 bin lira

Ziraat Bankası'ndan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 767 TL ödeme yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan ihtiyaç kredisinin yıllık maliyetinin ise yüzde 25,2292 olduğu banka tarafından açıklandı. 

HALKBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşlterilere banka tarafından aylık yüzde 1,63 oranında faiz uygulandığı bildirildi. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 779 TL kredi taksiti ödüyorlar.

halkbank ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması 20 bin lira

Halkbank'ın 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi için müşterilerden talep ettiği toplam maliyetin ise 779 TL olduğu açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@