Faizde Kantarın Topuzu Kaçtı, 32 Günlük Vadeli Mevdut Faizi Uçuşa Geçti! 500 Bin TL Aylık Faiz Getirisi 8 Bin Lira

Bankaların vadeli mevduat faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçerken bankada parası olanlara iyi haber geldi. 500 bin TL aylık faiz getirisi de 2021 rekorunu kırdı. En yüksek faiz hangi bankada?

Finans 17.10.2021 - 20:37 17.10.2021 - 20:37 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan son PPK toplantısı ile 100 baz puan faiz indirimi yapılması bankalarda parası olanlarda tedirginlik yaşanmasına neden olmuştu. Mevduat faizine indirim haberi beklenirken beklentilerin aksine faiz oranlarında yükseliş yaşandı. 

Kamu bankaları bu dönemde biraz daha ağır kalırken özel bankalarda ise adeta faiz savaşı yaşandı. Peş peşe yapılan güncellemeler ile vatandaştan mevduat toplama yarışına girişen özel bankalarda faiz artırımı haberleri son dakika duyurusu olarak açıklandı. Peki, Türk Lirası ve dolar hesabı olanlar için en yüksek faiz veren banka hangisi, en yüksek 32 günlük vadelimevduat hesabı faiz oranı yüzde kaç, parası olanlar ne yapmalı?

 BANKALARDA ÇILGIN FAİZ YARIŞI BAŞLADI! BİRİKİMİ BANKADA OLANA EN YÜKSEK FAİZİ HANGİ BANKA VERİYOR?

Bankaların mevduat faiz oranları dalgalı seyretmeye devam ederken Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi hamlesine rağmen bankalarda yükseliş yaşanması dikkat çekti. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimine rağmen bankaların borçlanma faizlerine yüksek rakam uygulandığı, böylelikle bankaların TL mevduat hesaplara ihtiyaç duymasının sağlandığı iddie ediliyor. Süreçte bankalar faiz indirimi yapmadıkları TL mevduat tutmak için tam aksine faiz artırımı yapmak zorunda kalıyorlar. 

mevduat-faizi-hesaplama-15-ekim-1

Yapılan güncelemeler sonrasında en yüksek mevduat faiz oranı yüzde 19,50 seviyesine çekilirken TL Mevduat hesabı için en yüksek faiz veren banka ise Türkish Bank enerji hesap oldu. 

mevduat-faizi-hesaplama-15-ekim-2

500 BİN TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ 2021! 500 BİN LİRA 32 GÜNLÜK FAİZ KAÇ TL GETİRİR?

Yapılan faiz güncellemeleri sonrasında en yüksek faiz oranı olan yüzde 19,50 oranı üzerinden hesaplandığında 500 bin liranın aylık net faiz getirisi 8 bin lirayı aştı ve 8 bin 121 TL olarak gerçekleşti. 500 bin lirasını 32 günlük vadeli mevduat hesabı faizi ile değerlendiren kişilerin aylık net faiz getirisi ile beraber paralarının geri dönüşü mevduat hesaplarına 508 bin 121 TL olarak gerçekleşecek. 

en-yüksek-dolar-hesabı-faizi

DOLARA EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKALAR 2021! EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANA HANGİSİ?

Bankada dolar hesabı açmak isteyenler için dolara en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank oldu. Alternatif Bank Vay hesabı 32 günlük vadeli mevduat dolar faiz oranı yüzde 1,10 olarak ilan edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@