Faizden Sonra İkinci Cephe Döviz Oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Makul Çizgi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz indirimlerine ilişkin açıklamasında düşük faiz vurgusu yaparken yeni bir açıklama döviz kuru ile ilgili oldu. Erdoğan döviz kurunun düşeceğini söyledi.

Finans 04.12.2021 - 15:38 04.12.2021 - 15:38 Mustafa Karagöz

Yeni ekonomi politikası kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yeni açıklamalar geldi. Siirt'te katıldığı toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkan Erdoğan, finans başlıklarını ele aldı. Düşük faiz politikası bir kez daha vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan döviz konusunda da düşecek mesajı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Siirt konuşmasının detayları. 

KILIÇDAROĞLU'NA TÜİK ELEŞTİRİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ilk bölümünde, TÜİK binasına girmek isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dair eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu'na devlet kurumları senin şamaroğlanın değil diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Randevu filan almadan TÜİK'e gitmek istedi. TÜİK de buna randevu vermedi. Gittiler TÜİK'in önünde bir genel başkan gösteri yapıyor. İnsan utanır utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez." dedi. 

erdoğan faiz döviz açıklaması (4)

"VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTILARINI ÇÖZECEĞİZ"

Konuşmasının devamında ekonomi başlıklarını ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların yaşadığı sorunları bildiklerini söyledi. 

Bu konuda milletimizim yaşadığı her sıkıntıyı yakından ekip ediyoruz diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sorunların tamamının yatırım , İstihdam, üretim, ihracat ve büyüme odağıyla çözüleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan insanlarımızın günlük hayattaki sorunlarının çözüleceğini de sözlerine ekledi. 

erdoğan faiz döviz açıklaması (3)

FAİZ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında Kemal Kılıçdaroğlu'nun faiz konusunda yaptığı açıklamaları hatırlatarak eleştirilerde bulundu. "Bay Kemal ne diyordu gel faizi 1'e indir destek vereceğiz. Aynı Bay Kemal yüksek faiz diyor. Bunlar akşam başka sabah başka... Tayyip Erdoğan dün de düşük faiz diyordu, bugün de... Bu Nas'tır Nas... Faiz zengini zengin fakiri fakir yapar."

erdoğan faiz döviz açıklaması (2)

"DÖVİZ KURU MAKUL ÇİZGİDE OLACAK"

Döviz kurunda yaşanan hareketlenmeler hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyat hareketlerinin sona ereceği mesajı verdi. Döviz kuru ve ekonomik gelişmeler için Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

"Döviz kurlarındaki artışta da yabancıların eli yanında zaman zaman aç gözlülüğün izlerini görüyoruz. Tüm bu fiyat hareketlerini makul bir çizgiye oturacağız. 2023'te bir sözü daha yerine getirmenin gururuyla çıkacağız. Tabii bu tabloyu ülkesine inanmayanlara anlatamazsınız. Biz onlara terör örgütlerini tepelediğimizi de anlatamamıştık. Ekonomideki değişimi de anlamasınlar"

erdoğan faiz döviz açıklaması (1)

ASGARİ ÜCRET MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında değindiği bir diğer başlık ise asgari ücret oldu. Merakla takip edilen asgari ücret zammına ilişkin son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan "Çalışanlarımızı enflasyona karşı koruyacağız. Özel sektöre kamudaki fiyat artışları yol gösterici olacak. Asgari ücreti kayıpları telafi edecek düzeyde belirleyerek dar gelirli insanlarımızı biraz daha ferahlatacağız." dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@