Faizler Değişti! Vakıfbank, İş Bankası, Teb, Finansbank 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Maliyetleri

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bankaların güncel faizlerini araştırmaya devam ediyorlar. Peki şu anda en uygun faizli ihtiyaç kredisi kampanyalarını hangi bankalar düzenliyor? 

Finans 12.10.2021 - 19:53 12.10.2021 - 20:21 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşın ekonomi gündemi her geçen gün daha da sınıyor. Nakit ihtiyaçları konusunda  problem yaşayan vatandaşlar da bankalardan kullandıkları ihtiyaç kredileri ile bütçelerini denkleştirmeye çalışıyorlar. Bu noktada ise ihtiyaç kredisi verirken müşterilerine düşük maliyet imkanı tanıyan bankalar ön plana çıkıyorlar. 

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar genellikle borçlu oldukları için böyle bir paraya gereksinim duyuyorlar. Dolayısıyla da yüksek maliyetlerle ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda ödeme konusunda problemler yaşanması yüksek ihtimal olarak görülüyor. Bunun için düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları oldukça büyük talep görüyor. Peki son verilere göre 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisinin güncel faizleri ve aylık taksit miktarları ne kadar? 

İŞ BANKASI 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,60 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 774 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 27.885 TL oluyor. İş Bankası şu anda uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. 

iş bvankası 20 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

TEB 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI 

TEB'den ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müştyerilere aylık yüzde 1,59 faiz uygulanıyor. Bu faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekmek için TEB'e başvuru yapanlar 36 ay vadeli 20 Bin TL kredi talep ettiklerinde vade süresince bankaya her ay 773 kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranının ise yüzde 25 olduğu bildirildi. 

teb 20 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

VAKIFBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI 

İhtiyaç kredisi kullanmak için Vakıfbank'ı tercih edenlere banka tarafından kredi kullanımında aylık yüzde 1,61 kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 776 TL kredi taksit ödemesi gerçekleştiriyorlar. Vade sonu geldiğinde ise toplam kredi maliyeti 27.939 TL oluyor.

vakıfbank 20 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

QNB FİNANSBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI 

qnb finansbank 20 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen yeni müşterilere şu anda bankacılık piyasasındaki en düşük faiz olan aylık yüzde 1,34 faiz oranı uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 736 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Vade sonuna gelindiğinde ise yapılan toplam ödeme 26.500 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@