Faizler Düşmeyince Garanti Bankası'ndan 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Geldi

Konut kredisi ile ev alma planları yapanlar için faiz oranları düşmedi. Garanti BBVA ise bu dönemde müşterilerine çok uzun vadeli ödeme planıyla konut kredisi sağlayacağını duyurdu.

Finans 08.09.2021 - 15:36 08.09.2021 - 15:36 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için Garanti BBVa 240 ay vadeli konut kredisi sağlayacak. Peki bankanın sağladığı kredi olanağından kim nasıl faydalanacak? Kredi özellikleri nasıl olacak? İşte tüm bilinmesi gerekenler. 

GARANTİ BBVA'DAN 240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

Standart olarak müşterilerin konut kredisi kullanmasında bankaların uyguladığı faiz oranı 120 aydır. 

Katılım bankaları ise vade süreci üzerinden kampanya sunarlar. Katılım bankaları müşterilerinin 60 ay vadeli konut finansmanı kullanımlarında daha ucuz finansman sağlıyorlar. Uzun vadeli konut kredisi kampanyalarında ise bazı özel bankalar 180 ay olanağı sunuyorlar. 

Ancak tüm bu bankalar arasında en uzun vadeli konut kredisi kullşanımı Garanti BBVA'dan. Garanti Bankası müşterilerinin ev almak istemesi durumunda tam 20 yıllık bir ödeme planı sunuyor. Ödeme planı ise müşterilerinin taleplerine göre farklı ödeme seçenekleri ile olabilir. 

garanti bbva 240 ay vadeli konut kredisi3

Hem Uzun Vade Hemde EK Seçenekler

Garanti Bankası'ndan konut kredisi kullanacaklar her ay sabit ödemeli kredi kullanabilirler. Bu kredi ile müşterilerin ödemeleri her ay tutarda olup asla değişmez. Banka aylık eşit taksitli ödeme imkanının yanında ayrıca ek ödeme seçenekleri de sağlıyor. 

Banka müşterilerinin istemeleri durumunda düşük taksitle başlayıp artan taksitli ödeme planı yada tam tersi yüksek tutarlı ödemelerden başlayıp azalan taksitli konut kredisi imkanı sağlar. Bunun dışında değişken taksitli ve özel ödeme planları ile Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanmak mümkün. 

garanti bbva 240 ay vadeli konut kredisi2

KREDİ KULLANIM LİMİTİ HESAPLAMA

Garanti Bankası müşterilerin alacakları evin değerine göre kredi limiti sağlar. Müşterilerin aylık gelirlerinin krdi kullanım şartını sağlamaları durumunda alınacak evin değerinin yüzde 80'i oranında konut kredisi kullanılabilir.

Örneğin 400.000 TL değerinde bir ev alacak müşteri 80.000 TL peşinat ödeyip geri kalan 320.000 TL'yi konut kredisi kullanabilir. Kullandığı kredisini ise 240 ay - 20 yıl vade ile ödeyebilir. 

Kredi Faizi

garanti bbva 240 ay vadeli konut kredisi-1

Kredi Özellikleri

Bankanın resmi sitesinden ilan edilen diğer kredi özellikleri "Konut kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz. Maksimum kredi vadesi 240 aydır. Size en uygun ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz. Kredi kullanımı esnasında Garanti BBVA’da geçerli olan Sabit Faizli Mortgage faiz oranı uygulanır. Sadece mesken alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir." maddeleri ile duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@