Faizler Düştü Mü? Sonbahar Kampanyalarıyla Banka Banka Konut Kredisi Maliyetleri

Eylül 2021 döneminde konut kredisi faizleri düştü mü? Konut kredisi sonbahar kampanyalarında sunulan imkanlar neler? Ev alacaklar için banka banka liste.

Finans 04.09.2021 - 01:29 04.09.2021 - 01:29 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi ile ev almak isteyecek olanlar için bankaların Eylül 2021 döneminde sundukları tüm olanakları derledik. Özel bankaların en düşük faiz oranları, kamu bankalarının kampanyaları ve diğer herkes için standart olan faiz oranları. 

İşte eylül ayında konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için sunulan faiz oranları ve diğer sonbahar kampanyaları. 

SONBAHAR KAMPANYALARIYLA KONUT KREDİLERİ

Sonbahar döneminde bankaların sağladığı konut kredisi kampanyalarında iki banka öne çıkıyor. Birincisi halen yüzde 0.69 ve 0.79 faizle konut finansmanı sağlayan Türkiye Finans Katılım Bankası. İlan edilen bu oranlar sadece bankaya ait olan gayrimenkullerin satışlarında geçerli. 

Sonbahar döneminde kamu bankalarının da bir kampanyası bulunuyor. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sağlanan konut kredisinde müşterilere yeşil ev kredisi sağlanıyor. Yeşil ev kredisi ile müşteriler enerji sınıfı a olan konutlar için daha düşük faizli kredi kullanabiliryorlar. 

BANKA BANKA KONUT KREDİSİ

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için bankaların herhangi bir şart olmadan sağladığı kampanyalar var. Bu kampanyaların neler olduğunu, faiz oranlarıyla paylaşıyoruz. 

En Düşük Faizli Konut Kredileri

Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, TEB müşterilerine aynı oranla konut kredisi imkanı sunarlar. Listede yer alan tüm bankalar müşterilerine yüzde 1.37 faiz oranı ve 120 ay vade olanağı imkanı sağlarlar. 

Diğer Bankaların Faizleri

Halkbank yukarıda listede yer alan bankalardan sonra yüzde 1.38 faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunar. Bankanın konut kredisi vadesi 120 aydır. 

Garanti Bankası 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.46, QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.51, İNG Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.54, Denizbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.68 ve HSBC Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.80. 

150.000 TL KONUT KREDİSİ İÇİN ÖDEME PLANI

İlan edilen faiz oranlarıyla 150.000 TL konut kredisi kullanacak olan ve 120 ay vade ile ödemek isteyenler için ödeme planı aşağıda yer alan tablodaki gibi olacak. 

150.000 tl konut kredisi

Katılım bankalarında da en düşük kar payı oranı yüzde 1.41 kar payı oranıyla Ziraat Katılım Bankası'nda yer alıyor. Vakıf Katılım ise yüzde 1.43 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@