Faizler İndi, Konut Fiyatları Bindi! Ev Sahibi Olmak İsteyenler İsyan Etti

Bankaların düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında ev sahibi olmak için beklemede kalan vatandaş yeniden alıma geçti.

Emlak Haberleri 14.09.2019 - 14:03 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Bankaların düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında ev sahibi olmak için beklemede kalan vatandaş yeniden alıma geçti. Düşen faiz oranları sonrasında kredi çekmek için bankalara giden vatandaşlar bu seferde yükselen konut fiyatları nedeni ile mağdur oldu.

Uzun süredir adeta durma noktasına gelen konut satışları nedeni ile ev fiyatları büyük oranda ucuzlamıştı. TÜİK tarafından açıklanan inşaat maliyet endeksi rakamları ve düşen konut üretimi gibi pek çok faktöre rağmen müteahhitler konut fiyatlarına satışların düşük olması nedeni ile uzun süredir zam yapamamıştı. Faizler İndi, Uyanık Müteahhitler Ev Fiyatlarına Zam Bindirdi! Düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında vatandaş yeniden ev sahibi olmak için yeniden alıma yönlendi. Konuta olan talebin bir anda hızla artması uzun zamandır zam yapamayan ev sahipleri ve müteahhitleri iştahlandırdı. İnternet sitelernide yer alan satılık ev ilanları için kısa sürede peş peşe zam yapılmaya başlandığı görüldü. Evini satamadığı için indirim yapan müteahhitler ile ev sahipleri talebin bir anda artması ve konuta talepte yığılmanın başlaması ile birbiri ardına zam yapmaya başladı. Ev Sahibi Olmak İsteyen Vatandaş İsyan Etti! Birbiri ardına gelen konut fiyatlarına zam haberleri sonrası ev sahibi olmak isteyen vatandaşta isyan etti! İşte emlak365.com sitesi olarak aracılık ettiğimiz çok sayıdaki o zam yorumlarından bazıları;Kredi faiz oranları düşüyor fakat o hızla konut fiyatlarda artıyor bu nedenlerde yine kredi çekeceğimiz meblağ arttığından dolayı geri ödemede artıyor ve biz yine bu ödemeleri yapamayacağımızdan dolayı beklenilen konut alış satış artışta olmuyor. Konut fiyat artışlarında dur denmeliKeşke bu kadar çaba müteahhitleri kurtarmak yerine tarıma olsaydı. Konut kredisi faizleri düşse ne olacak faiz düşüyor konut fiyatı 200 ise 230 oluyor. Peki ilerde bu bankaların 0.79 dan verdiği yıl sonu zararı kimden çıkacak diğer bankalar niye yapmıyor onlar yapmaz mı ? İşte ilerde kamu bankalarının zararı da bizden mi çıkacak.,Konut kredisi faiz oranlarınındı yükseltseler bence daha iyi olur. Konutlar satılmaz ve konut fiyatları düşer.Konut faizlerini indirseniz ne olacak sanki faiz indi konut fiyatları tavan yaptı fırsatçılar yine kazandı.Konut faizleri düşsün diye bekledik aylardır düştü alalım dedik adamlar konut fiyatlarını yükseltti bu kez. Fırsatçı insanlara yarayacak yineSadece yüksek faiz değil yüksek konut fiyatları da bunu etkiliyor.  İnşaat firmaları 80 bin TL ye bile mal etmedikleri daireleri 200 bin 250 bine satıyorlar. Fahiş karla ev satınca krediler de yüksek olunca kim ev alabilir aylık banka taksiti 3000 TL civarı çıkıyor. Memur olsan işçi olsan bu parayı ödeyemezsin. Zaten geliri 5000 TL nin üstünde olan adamda kredi çekerek ev almak illaki birikimi vardır saçma sapan bir ülke olduk çıktık.Siz her canınız sıkılan da konut fiyatlarını arttırın sonra da satışlar dibe vurdu deyin çok beklersiniz da siz bu kafayla. Devam edin. Konut faizi de cabası millet faizle yaşıyor. Devam edin müteahhitler.EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@