Faizler İndi Mi? Güncel Oranlarla Konut Kredisi Taksit Tutarları

Konut kredisi faiz oranları düştü mü? 2+1 ve 3+1 daire alacaklar için en düşük taksit ödemeleri kaç TL? Konut kredisinde bankaların son güncellemeleri ve aylık ödeme planları Emlak365'te.

Finans 13.09.2021 - 11:53 13.09.2021 - 11:53 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi faiz oranları indi mi? Ev alma hayali kuran tüm vatandaşlar için en merak edilen soruların başında gelen konut kredisi için bazı bankalardan yeni hamleler geldi. Ancak standart ve her kesi için geçerli konut kredisinde faiz oranları belli bir seviyenin üzerinde bulunuyor. İşte kendi evini alacaklar için konut kredisi oranları. 

KENDİ EVİNİ ALACAKLAR İÇİN BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ev alma peşinde olan vatandaşların ilk tercihleri konut kredisi kullanımı. Düşük bir tutarda peşinat ödemesi yapan vatandaşlar aylık belli bir taksit ödemesi yaparak borçlarını kapatabiliyorlar. Eylül 2021 döneminde konut kredisi kullanacak olanlar için ise bankaların sağladığı oranlar belirli bir yüzdenin üzerinde yer alıyor. Ev alma hayali içerisinde olanlar için ise son rakamları paylaşıyoruz. 

konut kredisi 13 eylül

Devlet Bankalarının Konut Kredisi Faizleri

Devlet bankalarının konut kredisi faiz oranlarına bakıldığında 3 bankanın 2 farklı konut kredisi faiz oranına sahip olduğu görülüyor. Ancak faiz oranları arasında ki fark çok düşük seviyede yer alıyor. 

* Ziraat Bankası ve Vakıfbank bank konut kredisi kullanacak olan müşteriler için yüzde 1.37 faiz oranıyla 120 ay vadeli kredi sağlıyorlar. 

* Halkbank ise 120 ay vadeli konut kredisi kullanarak kendi evini alacak olan müşterilerine aylık yüzde 1.38 faiz uyguluyor. 

konut kredisi 13 eylül 2

Özel Bankaların Konut Kredisi Faizleri

Özel bankalar konut kredisi faizlerinde yeni adımlar atıyorlar. Bankaların çoğu faiz oranlarını düşürmüş durumdalar. Devlet bankalarının sağladığı faiz oranlarının seviyesine inen özel bankalarda ayrıca çok yüksek oranlarla kredi sağlayan bankalarda oranları daha aşağı çekmiş durumdalar. 

* 120 ay vade ile konut kredisi kullanmak isteyenler için Akbank, TEB ve Yapı Kredi Bankası en düşük orana sahip özel banka konumundalar. 3 banka da müşterilerine devlet bankalarında olduğu gibi yüzde 1.37 faiz oranıyla kredi olanağı sunuyorlar. 

* Özel bankalara dair listenin ikinci sırasında İş Bankası var. İş Bankası müşterilerinin 120 ay vadeli konut kredisi kullanımlarına yüzde 1.37 faiz oranı uyguluyor. 

* Listenin üçüncü sırasında ise 240 ay vade olanağı sağlayan Garanti BBVA var. Banka yüzde 1.46 aylık faiz oranıyla konut kredisi kullanımı sağlayabiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@