Faizler Yükseldi, 300 Ay Vadeli Kredi Geldi! Denizbank 25 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veriyor

Kredi faizleri rekor seviyelere ulaşırken bankalar vadeyi uzatarak müşterilerini yeniden kredi çekmeye yönlendirmeye çalışıyor. En uzun vadeli konut kredisi desteğini sunan banka Denizbank oldu.

Finans 25.02.2022 - 23:55 26.02.2022 - 00:12 Gülcan Özer

Bir yandan yükselen ev fiyatları, bir yandan da yüksek konut kredisi faiz oranları nedeni ile vatandaşlar konut alımlarını mecburen ertelemek zorunda kalmıştı. Süreçte bankalar en çok kar elde ettikleri kalemlerin başında yer alan konut kredisi paketinden mahrum kalırken bu krizi aşmak için vade süresini uzattı. 

En uzun vadeli konut kredisi bankalar tarafından ilk olarak 10 yıl yani 120 ay vadeli olarak verilmeye başlarken sonra bu sınır 15 yıl vadeli, 18 yıl vadeli ve 20 yıl vadeli kredi paketlerine çevrilmişti. Süreçte Denizbank konut kredisi paketini daha cazip hale getirmek ve müşterileri için aylık taksit tutarını biraz daha aşağıya çekmek için en uzun vadeli konut kredisi paketini 25 yıl vadeli olarak güncelledi. 

DENİZBANK KONUT KREDİSİ PAKETİNDE EN UZUN VADE SEÇENEĞİ KAÇ AY OLDU?

Denizbank tarafından yayımlanan konut kredisi kampanyaları sayfası üzerinden yapılan açıklamada ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulan DenizMortgage paketi ile uygun faiz oranları ve avantajlı fırsatlar sunulduğu belirdi. Banka "Konut kredisi olarak da bilinen DenizMortgage kredisine başvuruda bulunarak ister yaşayabileceğiniz isterseniz de yatırım aracı olarak kullanabileceğiniz hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşabilirsiniz" denilerek esnek vade seçeneklerinin de bulunduğunun altı çizildi. 

25 yıl vadeli konut kredisi

300 ay yani 25 sene vadeli olarak verilen kredide sadece bir kere kredi tutarının binde beşi oranında konut kredisi tahsis ücreti kesileceği ilan edildi. 

denizbank konut kredisi hesaplama

DENİZBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU! 100 BİN TL KREDİNİN AYLIK TAKSİT ÖDEMESİ KAÇ TL?

Konut kredisi hesaplama tablosu da yayımlayan Denizbank 60 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi paketinde kredi masrafı olarak 2 bin 318 TL tahsil ederken 120 ay vadeli konut kredisinde bu rakam yine değişmeyecek 2 bin 318 TL olarak yerini aldı. 

DENİZBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Konut kredisi çekmek istiyorum diyen müşterileri için Denizbank şubeleri üzerinden kredi başvurusu yapma imkanı sunulurken Denizbank müşterisi olan kişilere Denizbank mobil şube uygulaması üzerinden de kredi başvuru formu doldurma imkanı sunuluyor. Denizbank internet bankacılığı üzerinden de online kredi başvuru formu doldurulabiliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@