Faizler Zirve Yaptı, Bakanlık Müdahale Etti! Vakıfbank 0.88 Faizle Şimdi Al Haziran 2022'de Öde Konut Kredisi Veriyor!

Konut kredisi faiz oranları yükseldi, bakanlık desteği geldi! Vakıfbank konut kredisi hesaplama işleminde bakanlık desteği ile kredi faizi düştü. 6 ay ertelemeli en uygun konut kredisi hangi bankada?

Faizler Zirve Yaptı, Bakanlık Müdahale Etti! Vakıfbank 0.88 Faizle Şimdi Al Haziran 2022'de Öde Konut Kredisi Veriyor!

Ev sahibi olmak isteyenler hem yükselen ev fiyatları hem de bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaşanan artışlar nedeni ile mağdur olmuşlardı. Vatandaş her geçen gün daha da artan yükseliş nedeniyle ev sahibi olma fikrinden uzaklaşırken bu olumsuzluk kentsel dönüşüm projelerine de yansıyınca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı devreye girdi ve faiz desteği için uygulanan rakamları arttırdı.

Bakanlık destekli konut kredisi paketinde hem limit arttırıldı hem de verilen faiz desteği için artışa gitti. Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında ise şu anda en uygun konut kredisi veren banka sıralamasında ilk basamakta Vakıfbank yer alıyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi için müşterilerine cazip ödeme seçenekleri sunarken Oyak konut kredisi kampanyası kapsamında ise kredi çekenlere 6 ay ertelemeli kredi veriyor.

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR, KİMLER ÇEKEBİLİR?

6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında afet riski altında bulunan yapıların dönüştürülmesi için verilen kredilerdir. Bu krediden;

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri,

Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri,

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen ev sahipleri de yararlanabilmektedir.

bakanlık faiz desteği tablosu

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI KONUT KREDİSİ FAİZ DESTEĞİ NE KADAR?

Bakanlık tarafından yapılan düzenleme ile kentsel dönüşüm konut kredisi desteği 400 baz puan olarak uygulanmakat olup konut edinme kredisi için bankalara 200 bin liraya kadar kredi limiti verme hakkı tanınmıştır.

vakıfbank kentsel dönüşüm faiz oranı

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı bakanlık desteği ile beraber yüzde 0.88 olarak uygulanmaktadı. A sınıfı verimlilik grubundaki konutlar için 0.88 olarak uygulanan konut kredisi faiz oranı, B sınıfı verimlilik tipindeki konutlarda yüzde 0.92 ve standart konutlar için ise yüzde 0.96 olarak ilan edilmiştir.

vakıfbank oyak üyelerine özel konut kredisi

6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR: VAKIFBANK OYAK KONUT KREDİSİ NEDİR?

Vakıfbank OYAK üyelerine özel konut kredisi desteği sağlamakta olup bu kredi paketine başvuru yapan kişilere 6 ay ödemesiz dönemli ertelemeli kredi desteği sağlanmaktadır.

SONRAKİ HABER