Faizlerde Açılış Depremi! Bankalar Güne Faiz İndirimi İle Başladı, 7 Banka İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi İndirimi Yaptı

Bankalar yeni güne faiz güncellemeleri ile başladı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Finansbank, ING Bank ihtiyaç, taşıt, konut kredisi faizleri!

Finans 02.09.2021 - 09:20 02.09.2021 - 09:28 Gülcan Özer

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından dün piyasa temsilcileri ile yapılan görüşmede yapılan açıklamalara rağmen bankalar faiz indirimi yapmayı sürdürdü. Enflasyonda yaşanan yükselişi durdurmak için sıkı para politikası uygulamaya başlayan Merkez Bankası bankaların ucuz kredi musluklarını kapatırken vatandaş ay sonunu getirebilmek ve borçlarını ödeyebilmek adına banka kredilerine yönelmeyi sürdürüyor. 

Yükselen faiz oranlarına rağmen kredi talebinde daralma meydana gelmezken daha yüksek kar elde etmek isteyen bankalar ise oluşan talebi kendi bankalarına çekebilmek adına kampanya üzerine kampanya düzenliyor. 2 Eylül 2021 Perşembe gününe faiz güncellemesi ile başlayan bankalar küçük oranlarda da olsa faizlerde düşüşe gitti. Pek çok banka kredi paketinde faiz indirimi yaptı. 

2 EYLÜL 2021 PERŞEMBE GÜNÜ İTİBARİ İLE EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN İLK 5 BANKA HANGİSİ?

Yapılan faiz güncellemesi ile ne yazık ki en uygun konut kredisi veren bankalar sıralaması değişmedi ancak alt sıralarda bulunan bankalar ile üst sıralarda yer alan bankalar arasındaki fark kapandı. Yapılan faiz güncellemesi ile İş Bankası konut kredisi paketinde faiz indirimine gitti ve konut kredisi faiz oranı rakamını yüzde 1,38 seviyesine çekti. Yapılan bu faiz indirimleri üst basamaktaki yer alan bankaları faiz indirimine zorlaması açısından büyük önem taşıyor. 

en-uygun-konut-kredisi-veren-ilk-5-banka

Yapılan güncelleme sonucunda en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1,37 olarak uygulanırken en uygun konut kredisi faiz oranı ise bu rakamı uygulayan Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, TEB ve Yapı Kredi Bankası oldu. 

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİSİ?

Faiz indirimi yapılan bir diğer kredi paketi ise ihtiyaç kredileri oldu. Aralarında ING Bank, Garanti Bankası, HSBC Bank ve Yapı Kredi Bankası'nın yer aldığı 4 banka faiz indirimi yaptı. En uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,35 seviyesine çekildi. En uygun ihtiyaç kredisi veren banka ise ING Bank oldu. 

en-uygun-ihtiyaç-kredisi-veren-ilk-5-banka

EN DÜŞÜK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ, EN UYGUN ARAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Bankaların araç kredisi faiz oranları da ÖTV indirimi nedeni ile yakından takip ediliyor. Araç sahibi olmak isteyen kişiler için Denizbank araç kredisi paketinde faiz indirimi yaparken en uygun araç kredisi veren banka ise Vakıfban oldu. 

en-uygun-taşıt-kredisi-veren-ilk-5-banka

Yüzde 1.50 faiz oranı ile 48 ay vadeli 40 bin lira araç kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemeleri bin 252 TL olarak gerçekleşiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@