Faizleri Güncellediler, Maliyetler Değişti! Vakıfbank, İş Bankası, QNB Finansbank 40 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama!

İhtiyaç kredisi çekmek için maliyet araştırması yapanlar QNB Finansbank, İş Bankası ve Vakıfbank'tan kullanacakları 40 Bin TL kredinin aylık taksitlerinin ne kadar olacağını merak ediyorlar.

Finans 06.06.2022 - 19:28 06.06.2022 - 19:28 Engin Uzunoğlu

Nakit sıkışıklıklarının zirve yapması ile ihtiyaç kredisi için araştırmalar da hız kazandı. İnsanlar bütçelerindeki aksamaları kullanacakları ihtiyaç kredisi ile kapatmayı hedefliyorlar. Bu doğrultuda bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını araştıranlar kendilerine en uygun gelen kampanyadan yararlanmayı tercih ediyorlar. Peki ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler son günlerde hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar? İhtiyça kredisi için aylık taksit hesaplamaları nelerdir? 

İHTİYAÇ KREDİSİ ARAYIŞLARI DEVAM EDİYOR

Bankaların müşterilerine sağladıkları finansal imkan olan ihtiyaç kredisi ürünü son günlerde internette en çok araştırma yapılan konulardan birisi oldu. İnsanlar ihtiyaç kredisi çekip mevcut borçlarını kapatırken kullanılan kredinin borçlarını da makul taksitlerle aydan aya ödeyebiliyorlar. Borçların katlanmasının önünde engel olan ihtiyaç kredileri de ciddi bir avantajı ifade ediyor. 

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler kredi şartlarını da merak ediyorlar. Bu kapsamda müşteriler 36 aya kadar vade ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ancak bu 36 ay vade imkanı 50 Bin TL ile sınırlandırılıyor. 50 Bin TL'nin üzerinde ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere ise en fazla 24 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Bu azami vade sürelerini bankaların herhangi bir şekilde esnetme imkanları bulunmuyor. 

İhtiyaç kredisi geri ödemelerinde bankadan bankaya değişen bir sistem de uygulanıyor. Müşteriler çektikleri ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerini kolay bir şekilde yapabilmeleri için bazı ödeme planları içerisinde seçim yapıyorlar. Bu kapsamda aylık eşit taksitli ödeme planlarının haricinde de ödeme planları tercih edilebiliyor. Müşterinin inisiyatifinde olan bu tercih kredilerin sorunlu krediye dönüşmesini de engelliyor.

QNB FİNANSBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA TABLOSU

40 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama finansbank

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullananlara aylık yüzde 2,04 oranında klredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenlerin aylık kredi taksitleri 1.684 TL oluyor.

İŞ BANKASI 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA TABLOSU

İş Bankası'nın ihtiyaç kredisi faizi aylık yüzde 2,15 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya aylık 1.719 TL kredi taksiti ödüyorlar.

40 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-2

VAKIFBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA TABLOSU

Vakıfbank müşterileri aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti Vakıfbank'ta 1.644 TL oluyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@