Faizsiz 250 bin TL Destek Kredisi Açıklandı! İlk 1 Yıl Tek Kuruş Geri Ödeme Yok!

Faizsiz kredi arayışında olan bazı vatandaşlara müjdeli haber geldi. 1 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi resmen açıklandı. Faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz krediyi kimler kullanabilecek? 

Finans 02.08.2021 - 17:42 02.08.2021 - 17:46 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son günlerde en çok araştırılan kredi çeşitleri faizsiz krediler oldu. Bazı bankalar dönem dönem sürpriz kampanyalar düzenleyerek müşterilerine faizsiz kredi desteği veriyorlar. Bankalaqrdan ayrı olarak da KOBİ'lere ve çalışma hayatın akredi desteği veren kurumlardan birisi de KOSGEB oluyor. 

FAİZSİZ ACİL DESTEK KREDİSİ!

KOSGEB'in yeni bir kredi kampanytası açıklandı. Destek kredisi kapsamında KOSGEB bazı vatandaşlara faizsiz kredi verecek. Üstelik bu kredi için vatandaşlar 1 yıl geri ödemesiz dönem imkanından da yararlanabilecekler. KOSGEB'den kredi çekenler 1 yıl boyunca tek kuruş ödeme yapmayacaklar.

Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı hasan Basri Kurt bir açıklama yaparak yeni faizsiz kredi kampanyası hakkında bilgi verdi. KOSGEB'in faizsiz krtedi desteğinden selden etkilkenen Rize ve Artvin'deki küçük ve orta ölçekli işletmeler yani KOBİ'ler yararlanabilecekler. 

1 yıl geri ödemesiz destek kredisi

ZARAR GÖREN İŞLETMELER AYAĞA KALKACAK

KOSGEB'in faizsiz kredi desteği hakkında bilgi veren Hasan Basri Kurt, “İşletymelerin sel ve afet nedeniyle uğradıkları zararları hafifletebilmek için yeni bir destek kredisi açıkladık. Mağdur olan işletmelerimizi ziyaret ediyor ve faizsiz bu destek kredisini nasıl alabileceklerini detaylıca anlatıyoruz.

Türkiye son günlerde çok kötü olaylar yaşıyor. Rize ve Artvin'de sel felaketinin izleri silinmeye çalışılırken Hatay, mersin, Antalya, Adana ve Muğla'da da yangın felaketleri oldu. Biz işletmelerin ayağa kalkabilmeleri için destek kredisi verme yönünde bir karar aldık.” dedi.

1 YIL GERİ ÖDEMESİZ 250 BİN TL

KOSGEB'in yeni destek kredisi hakkında ayrıntıları açıklayan Hasan Basri Kurt, “İşletmelerimizin zor günlerinde yanında olduğumuzu gösterecek olan bu destek kredisinden afetten etkilenen bölgelerdeki KOBİ'lerimiz yararlanacaklar. Bu kapsamda 100 Bin TL ile 250 Bin TL arasında miktararda sıfır faizli destek kredisi vereceğiz.

Sıfır faizli destek kredisinde krediyi kullananlar ilk bir yıl noyunca herhangi bir şekilde ödeme yapmayacaklar. Bir yıllık ödemesiz dönem tamamlandıktan sonra da 24 aylık bir ödeme dönemi başlayacak.” ifadelerini kullandı.

YANGIN MAĞDURLARI DA KULLANABİLECEK

Sel felaketi nedeniyle mağdur olan küçük ve orta ölçekli işletmelere özel olarak hazırlanan destek kredisi paketinden aynı şartlarda yangın nedeniyle mağdur olan küçük ve orta ölçekli işletmelere de yararlanabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@