Faizsiz Her Ay Düzenli Taksitle Konut İmarlı Arsa Nasıl Alınır?

Konut imarlı arsa yatırımı yapmak isteyenler için katılım bankalarının sunduğu farklı finansman özellikleri bulunuyor. Bu bankalar arsa yatırımı yapacaklara uzun vadeli finansman ile taksitle gayrimenkul alınmasını sağlıyor.

Faizsiz Her Ay Düzenli Taksitle Konut İmarlı Arsa Nasıl Alınır?

Son dönemlerin en önemli yatırım araçlarının başında arsa, arazi ve tarlalar geliyor. 2020 yılında yaşanan pandemi süreci ve kredi kampanyası döneminde oldukça hareketlenen gayrimenkul alanı o dönemin etkilerini hissetmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Nisan 2021 döneminde arsa yatırımı yapmak isteyen ancak faiz ödemek istemeyenlerde ek seçenekleri araştırıyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde faizsiz bankacılık kapsamında sunulan olanakları aktarıyoruz. İşte arsa alacaklar için katılım bankalarının sunduğu olanaklar.

ARSA ALACAKLAR İÇİN KATILIM BANKALARININ SUNDUĞU OLANAKLAR

Faiz ödemeden arsa yatırımı yapacaklar için farklı katılım bankalarının farklı finansman kampanyaları bulunuyor. Bazı katılım bankaları müşterilerine arsa alımlarında en fazla 36 ay vadeli bir ödeme planı sunuyor. Bazı katılım bankalarında ise bu süreç en fazla 60 ay olarak uygulanıyor.

84 Ay Vade Olanağı

Türkiye Finans Katılım Bankası resmi sitesinden yapmış olduğu açıklamasında müşterilerine arsa alımlarında özel avantajlı finansman sunduğunu duyurdu. Banka sağlanan finansman ile ilgili olarak "​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Yatırım amaçlı arsa satın almak isteyen bireysel kişiler için sağlanan finansman (bankacılık kanununa göre kredi) desteğidir." açıklamasını yayımladı. Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerine 84 ay vade olanağı sağladığını da ilan etti.

60 Ay Vade Olanağı

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerine alınacak arsanın tamamına finansman sağladığını ve finansman için 60 ay vade uyguladığını duyurdu.

Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Kuveyt Türk Katılım Bankası'da müşterilerine 60 ay vade ile finansman sağladıklarını ilan etti.

KATILIM BANKALARI ARACILIĞIYLA ARSA YATIRIMI NASIL YAPILIR?

Müşteriler almak istedikleri arsayı belirledikten sonra kendilerine uygun finansman özellikleri sunan katılım bankasına gidecekler. Arsa finansmanı başvurusunda bulunacak olan vatandaşların başvuruları kabul edildiğinde banka, arsayı müşteri adına alacak. Daha sonra bu arsa kar payı eklenerek 36 ay, 60 ay yada 84 ay vade ile müşteriye satılacak.