Faizsiz Konut Edindirme Sistemi Görünümlü Saadet Zinciri BDDK Düzenlemesine Takıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından alınan tasfiye kararı ile faizsiz konut edindirme sisteminde yer alan 29 şirketin kapatılmasına karar verilmişti. Önce 21 şirket tasfiye edilmiş ardından 8 şirketin daha bu sürece ortak edilmesi ile toplam sayı 29'a ulaşmış, sektörde hizmet veren sadece 6 şirket kalmıştı. Tasfiye edilen şirketlerden birinin üzerinden saadet zinciri kurulduğu iddia edildi.

EMLAK HABERLERİ 10.07.2021 - 14:38 10.07.2021 - 14:38 Emlak 365

Faizsiz ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak kurulan tasarruf şirketleri hakkında son dönemde sayılarının artması ve yatırılan paraların büyümesi üzerine denetimler arttırılmıştı. İlk olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gündeme alınan yasal düzenleme ile yeni kurallar getirilmişti. Getirilen kurallara uyum süreci sonunda ise aranılan kriterleri yerine getirmeyen şirketler hakkında tasfiye karar çıkmıştı. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından alınan kararlar kapsamında 21 faizsiz konut edindirme şirketi tasfiye edilmiş açıklanan karar kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Aynı gün içinde BDDK ikinci bir karar daha yayımlamış, 8 şirketin daha tasfiye edildiğini, 6 şirketin ise intibak kararı ile sektörde faaliyet göstermeye devam edeceği ilan edilmişti. 

SAS HOLDİNG İLE BAĞLANTILI FAİZSİZ KONUT EDİNDİRME ŞİRKETİ BDDK DENETİMİNE TAKILDI! 

Kısa süre önce plaza önünde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Holding Yöneticisi Sibel Koçan ile cinayetin üzerinden 2 saat geçtikten sonra haberi alarak Ataşehir'de oturduğu evden atlayarak yaşantısına son veren eski eşinin haberleri ile gündeme gelen SAS Holding hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. 

Hürriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre BDDK tarafından tasfiye edilen faizsiz konut edindirme şirketlerinden biri de bu holdinge bağlı şirketler arasında yer aldı. SAS Holding'e para yatıran kişilerin sayısının 13 binden fazla olduğu belirtilirken para yatıran kişilere aylık yüzde 10 kar payı ödemesi yapılacağı, 100 bin lira yatıran bir kişeye aylık 10 bin lira ödeme yapıldığı iddia edilmişti. 

MİLYONERLER GRUBUNDA YER ALANLAR PARA KIRDI, MARKETTE REYONCU OLAN FERRARİ ALDI! 

Sistemde en çok parayı ise sisteme girişi sağlayan yöneticiler kazandı. Bu kişilerin aylık kazançlarının 800 bin lira ile 1 milyon lira arasındaki rakamlara ulaşırken sisteme üye olan kişilerin oluşturduğu gruba yazan ve 4 sene önce sisteme giriş yapmadan önce markette reyon görevlisi olarak çalışan M.B. isimli kişinin 2 milyon liralık Ferrari araba aldığını yazarak resimlerini attığı görüldü.

TASFİYE EDİLEN FAİZSİZ FİNANSMAN ŞİRKETLERİNE TASFİYE MEMURLARI ATANMAYA BAŞLANDI 

BDDK tarafından alınan karar kapsamında tasfiye edilen faizsiz finansman şirketlerine kayyum memurları atamaları başlanırken atanan kayyum memurları şirketlerin varlıklarını ortaya çıkacak ve bu varlık listesine göre alacaklı olan kişilere ödemeler başlayacak.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@