Faizsiz, Yüzde 100 Peşinatsız, 60 Ay Vadeli Arsa Finansmanı Resmen Duyuruldu

Arsa yatırımı yapmak isteyen ancak nakit birikmiş parası olmayan vatandaşlar için Albaraka Türk Katılım Bankası yüzde 100 finansman sağlıyor.

Finans 26.01.2022 - 17:39 26.01.2022 - 17:40 Mustafa Karagöz

Türkiye'de son ayların en fazla tercih edilen yatırım araçlarının başında arsa ve araziler geliyor. Birçok şehirde arsa ve arazi satışları artış yaşarken vatandaşlar satış ilanlarını değerlendiriyorlar. Parası olmayan ancak yatırım yapmak isteyenler de bu süreçten yararlanabilirler. Bu dönemde arsa yatırımları için bankaların özel kredi ve finansman paketleri bulunuyor. 

Bu paketlerde vatandaşlara yüzde 50 oranlı, yüzde 70 oranlı ve yüzde 80 oranlı arsa finansmanı limitlerini sunuluyor. Tüm bu paketlerde vatandaşların belli bir oranda peşinat ödemeleri gerekiyor. Ancak Albaraka Türk Katılım Bankası tüm bu kampanyaların dışına çıktı. 

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI'NDAN YÜZDE 100 FİNANSMAN

Albaraka Türk Katılım Bankası resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda, talep eden müşterilerine yüzde 100 finansman olanağı sunduğunu açıkladı. Müşteriler bankaya yapacakları başvuru ile almak istedikleri arsanın değerinin tamamı için finansman kullanabilecekler. Bu sayede hiç peşinat ödemesi yapmadan vatandaşlar arsa alabilecekler. 

Peki Albaraka Türk Katılım Bankası yüzde 100 arsa finansmanı için hangi koşulların sağlanmasını istiyor hangi özellikleri sunuyor?

Banka web sayfasından yüzed 100 finansman için yaptığı açıklamasında "Gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyorsanız Albaraka Türk’ten 60 ay vadeyle 0'e kadar  finansal destek alabilirsiniz. Albaraka Türk şubelerinin yer aldığı belediye sınırları içinde satın alacağınız imarlı arsalar için finansman desteği alabilirsiniz." bilgisini verdi. 

Finansman Kullanım Koşulları

* Alınacak arsanın niteliği imarlı durumda olması gerekmekte. 

* Ekspertiz değerinin 0'üne kadar TL olarak finansman kullanılabilir. 

* Ayrıca banka kendi şubelerinin bulunduğu ilçelerden yapılacak arsalara finansman desteği sağlıyor. 

* Finansman geri ödemeleri 60 ay vade ile yapılır. 

* Geri ödemeler bankanın belirleyeceği kar payı oranıyla yapılacak. 

Finansman Başvuru İşlemleri

Arsa finansmanı için başvuru işlemleri banka şubelerinden yapılacak. Öncesinde bilgi almak isteyenler Albaraka Türk Katılım Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@