Farklı Görüntüleri ve İlham Veren Özellikleriyle Dikkat Çeken Kitaplık Fikirleri

Hiç şüphesiz kitap okumak bir tutkudur. Kitapsever olan kişiler için dekorasyon anlamında öne çıkan kitaplık fikirleri, evlerin en değerli mobilyalarından biri olabilmektedir. Evlerine kitaplık yaptırmak isteyen ancak bu konuda kararsız olan kişiler için oluşturulan kitaplık fikirleri, okuyan kişilere ilham verici nitelikte olabilmektedir.

Farklı Görüntüleri ve İlham Veren Özellikleriyle Dikkat Çeken Kitaplık Fikirleri

Hiç şüphesiz kitap okumak bir tutkudur. Kitapsever olan kişiler için dekorasyon anlamında öne çıkan kitaplık fikirleri, evlerin en değerli mobilyalarından biri olabilmektedir.

Evlerine kitaplık yaptırmak isteyen ancak bu konuda kararsız olan kişiler için oluşturulan kitaplık fikirleri, okuyan kişilere ilham verici nitelikte olabilmektedir. Okuyan kişilere ilham vermelerinin yanı sıra, evin içerisine katmış oldukları güzellik kadar, farklı görüntüleriyle de bu kitaplıklar dikkat çekmektedir.

Farklı Görüntüleri ve İlham Veren Özellikleriyle Dikkat Çeken Kitaplık Fikirleri - Resim 1

Size İlham Katacak Kitaplık Fikirleri

Kitap okumak, insanların hayal güçlerine büyük bir katkı sağlamaktadır. Kitap okumanın, okuyan kişinin hayal gücüne büyük bir katkısı olmasından dolayı da, ev içerisinde bulunacak kitaplığın, sıradan özellikteki bir vitrin yerine, yaratıcı özelliği daha yüksek olabilecek bir kitaplık olmasını, tüm kitap okuyanlar istemektedir.

Farklı Görüntüleri ve İlham Veren Özellikleriyle Dikkat Çeken Kitaplık Fikirleri - Resim 2

İlham veren kitaplık fikirleri sayesinde, yaratıcı özelliklerinin yanı sıra, farklı görüntüleriyle de öne çıkan kitaplıklara ulaşabileceksiniz. Kitap okuyan kişilerin hayal güçlerine daha da fazla katkı sunarak ilham verecek kitaplık fikirleri şu şekildedir:


  • Renkleriyle öne çıkan kitaplıklar

  • Ağaç tasarımına sahip kitaplıklar

  • Kitaplıktan oluşan duvar

  • Duvarda asılı duran kitaplıklar

  • Merdiven altlarına yapılabilecek kitaplıklar

  • Alfabemizde yer alan herhangi bir harfin yer aldığı kitaplıklar


Farklı Görüntüleri ve İlham Veren Özellikleriyle Dikkat Çeken Kitaplık Fikirleri - Resim 5

Renkleriyle Öne Çıkan Kitaplıklar

Kitapların kapaklarında var olan renklerine göre ayrıldığı bu kitaplık fikrinde, ev içi dekorasyon için odak noktası olma niteliğindedir. Renkleriyle öne çıkan kitaplıklar, yüksek boya sahip olmasıyla da, sürekli olarak göz önünde duracaktır. Kitaplık içerisine kitapların dizilmesinde, kitapların aynı renge sahip olanlarıyla gruplandırılması da, kitaplığa dışarıdan bakıldığında bir gökkuşağı etkisi yaratacağı söz konusudur.

Ağaç Tasarımına Sahip Kitaplıklar

Ağaç tasarımına sahip olan kitaplık modelleri, sıra dışı olma özelliği taşımaktadırlar. Kitaplığa uzaktan bakıldığında gerçekten ağaçtan yapılan bir kitaplık gibi görünebilir. Ancak, dekoratif stickerlar veya duvara yapılabilecek profesyonel bir ağaç çizimiyle de, bu konuda sonuç alınabilmektedir.

Farklı Görüntüleri ve İlham Veren Özellikleriyle Dikkat Çeken Kitaplık Fikirleri - Resim 6

Kitaplıktan Oluşan Duvar

Kitap okumayı çok seviyorsanız ve oldukça fazla sayıda kitaba sahipseniz, sıradan özellikteki kitaplıklar ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Eviniz içerisindeki belli bir duvarı, ilham katan kitaplık fikirleri ile birleştirerek, komple bir kitaplık haline getirebilirsiniz.

Emlak365.com