Fatih Erbakan'a gelen tepkiler geri adım attırdı, başlarına gelmeyen kalmadı: O adayı desteklemeyecek!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yoğun tepkiler üzerine daha önce açıkladıkları cumhurbaşkanı adayını desteklememe kararı aldığını duyurdu.

Gündem 24.05.2022 - 00:18 24.05.2022 - 00:20 Büşra Uluşen

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde partisinin destekleyeceği cumhurbaşkanı adayına ilişkin flaş açıklamalarda bulunmuştu. Erbakan, seçimin ikinci tura kalması halinde Kılıçdaroğlu ile Erdoğan'ın kalması halinde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini söylemişti. Ancak yoğun tepkiler üzerinde geri adım attı.

Tepkiler geri adım attırdı: Erdoğan'ı desteklemeyecek!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı bir televizyon programında cumhurbaşkanı adayına ilişkin açıklama yaptı. Kendisine '' Rakibi kim olursa olsun ikinci turda Erdoğan'ı mı destekleyeceksiniz? '' sorusu yöneltilmesi üzerine dengeleri değiştirecek bir çıkış yaptı.

'' Erdoğan dedik, başımıza gelmeyen kalmadı ''

Erbakan, Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan'ı destekleyeceklerini söylemesi üzerine başına gelmeyen kalmadığını söyleyerek çok ciddi tepkiler aldıklarını ve özellikle Konya'da bu sözlerinden dolayı büyük rahatsızlık duyulduğunu belirtti.

Erdoğan'ı desteklemeleri konusunda parti içinde de büyük tepkilerin ortaya çıktığına değinerek '' Öyle bir noktaya geldik ki biz Tayyip Erdoğan'a destek olmayacağız. İkisine de oy vermeyeceğiz deme noktasına geldik '' dedi. 

İkisine de oy yok!

Şu anki durumda Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalsa, yine de Tayyip beye vermeyelim, ikisine de oy vermeyelim noktasında olduklarını ve gelen tepkiler üzerine böyle bir yol izlemenin daha hayırlı olacağını söyledi. 

Erbakan, ikinci tura kendi adaylarının kalmasını temenni ederek, oylarını kendi taraflarından kullanma gayretinde olduklarını ve böyle bir durumun hem partileri hem de seçmenleri için daha iyi olacağını ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@