Fatih Sultan Mehmet Ve 15 Temmuz Şehitler Köprülerinde Çift Yön Geçiş Ücreti Ödeme Dönemi Başladı

2022 yılı zamlarla başlarken köprü geçişleri ile alakalı olarak önemli bir karar alındı. FSM Köprüsü ile 15 Temmuz Köprüsü'nde çift yönlü tarifeye geçildi.

Fatih Sultan Mehmet Ve 15 Temmuz Şehitler Köprülerinde Çift Yön Geçiş Ücreti Ödeme Dönemi Başladı

Türkiye'de her yıl olduğu gibi yılın ilk gününde köprü ve otoyol geçişlerine zam yapılmasına 2022 yılında da devam edildi. Yapılan resmi açıklamaya göre köprü ve otoyol geçiş ücretlerine 2022 zamları uygulanmaya başlandı. Özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bu yıl yeni bir uyuglamaya geçildiği Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açıklandı.

KÖPRÜLERDE ÇİFT YÖN ÜCRETLENDİRME DÖNEMİ BAŞLADI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul'un iki önemli köprüsünde çift yön geçiş ücreti ödeme dönemi başladı. Bugüne kadar araçlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'Nden geçerken tek yön ücreti ödüyorlardı. Yeni yapılan değişiklikle beraber bu köprülerden geçen araçlar hem gidişte hem de dönüşte ücret ödemeye başlayacaklar. Ücretler iki eşit parçaya bölünerek gidiş ve dönüş olarak vatandaşlardan tahsil edilecek.

FSM VE 15 TEMMUZ KÖPRÜLERİ GEÇİŞ ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Ulaştırma Bakanlığı, Fatih SUltan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü için geçiş ücretini de açıkladı. Buna göre çift yönlü yapılacak olan geçiş ücreti ödemelerinde otomobillerden 8,25 TL alınacak. Otomobiller bu ödemeleri hem gidiş hem de dönüşte ayrı ayrı yapacaklar. Ayrıca diğer köprü ve otoyollara da geçiş ücreti zammı geldi.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞLERİ ZAMLANDI

Avrasya Tüneli'nden geçişler de zamlandı. 46 TL olan Avrasya Tüneli geçiş ücreti 05:00 ile 24:00 saatleri arasında 53 TL oldu. Avrasya Tüneli'nden 00:00 ile 05:00 arasında geçişlerde ise yüzde 50 iindirimli olarak 26,5 TL geçiş ücreti ödemesi alınacak. vatandaşlar Avrasya Tüneli geçişlerinde zamlı tarifeden ödeme yapmaya başladılar.

SONRAKİ HABER