Fatma Girik'in Vasiyeti Ortaya Çıktı! Ünlü Sanatçı Tüm Mal Varlığı ve Mirasını Kime Bıraktı, Servetini Nereye Bağışladı?

Ünlü sanatçı Fatma Girik tedavi gördüğü hastanede koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Fatma Girik'in villası, mal varlığı, mirası kime kaldı, servetini nereye bağışladı?

Emlak Magazin 25.01.2022 - 07:48 25.01.2022 - 08:04 Gülcan Özer

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden, Türk sinema tarihinin dört yapraklı yoncasından biri olarak kabul edilen Fatma Girik tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Hastaneden yapılan açıklamada ünlü sanatçının koronavirüs nedeni ile hayatını kaybettiği açıklanmıştı. 

Türkiye'nin en sevilen isimlerinden biri olan Fatma Girik'in cenaze programı ve mirası da vefatının ardından merak konusu olmuştu. Fatma Girik için yapılan ilk açıklamada ilk törenin saat 10:00'da Şişli Belediyesi'nde yapılacağı sonrasında ise 11:00'de Cemal Reşit Rey'de ikinci bir tören düzenlenerek Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderileceği duyurulmuştu. Ancak İstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeni ile anma törenleri ertelendi. 

FATMA GİRİK SERVETİNİ, MAL VARLIĞINI, KİME, NEREYE BAĞIŞLADI, GİRİK'İN VASİYETİ, MAL VARLIĞI, MİRASI KİME KALACAK?

 Türk sinemasının efsane isimlerinden Fatma Girik'in hayatını kaybetmesinin ardından gözler vasiyetine çevrildi. Ünlü ismin çocuğu ve eşi olmadığı için mirasının kime kalacağı da merak konusu olmuştu. Fatma Girik hastalığı dönemde yapmış olduğu açıklamasında eşi Memduh Ün'den kendisine maddi olarak bir şey kalmadığını belirterek orta sınıf bir evde oturduğunu, bir tane arabası ve 20 sene önce aldığı bir küpesi ile yüzüğü olduğunu belirterek "Tüm servetim 17 kedi ve 5 köpek" açıklaması yapmıştı. 

fatma girikin mirası

Ünlü sanatçının vefatı ile ortaya çıkan iddialara göre son vasiyeti olarak büyük bir cenaze töreni istemediği, mal varlığını ise kardeşi ve son günlerinde de hep hastanede yanında olan yeğenine bırakacağı iddia edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@