Fatma Varank Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için yeni bir bakan yardımcısı ataması yapıldı. Yapılan atama ile Fatma Varank bakan yardımcısı oldu. Peki, Fatma Varank kimdir?

GÜNDEM 23.07.2018 - 14:07 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için yeni bir bakan yardımcısı ataması yapıldı. Yapılan atama ile Fatma Varank bakan yardımcısı oldu. Peki, Fatma Varank kimdir?

24 Haziran seçimleri sonrasında Bakanlıklara yapılan atamalardan sonra Bakan Yardımcısı kadroları içinde atamalar tüm hızı ile devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan atamalardan sonuncusu ile Fatma Varank Bakan Yardımcısı oldu. Fatma Varank Kimdir?Mimar olan Fatma Varank 17 Ocak 1972 Zonguldak doğumludur. Aslen Trabzon Of’lu olan Varank ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden 1994 yılında mezun olarak Mimar unvanını elde etti.Ardından ilk olarak 1995- 2001 seneleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bünyesinde hizmet veren ilk toplu konut projelerini hayata geçiren KİPTAŞ’ta mimar olarak görev aldı. 18 bin konutun üretildiği Başak- Hilal Konutları projesi kapsamında kariyerine proje müdürü olarak devam ederek büyük bir başarıya imza attı. Ardından 2003- 2009 seneleri arasında Türkiye’nin en güçlü ve en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi olarak kabul edilen Emlak Konut GYO A.Ş. tarafından hayata geçirilen 30 bin konut inşaatında Müdür Yardımcısı olarak görev aldı ve kariyerine Emlak Konut çatısı altında devam etmeye başladı. 2009 senesinde SPK lisanslı Değerleme Uzmanlığı belgesini alarak kariyerine bu alanda yön verdi. 2009-2011 seneleri arasında ise TOKİ tarafından gerçekleştirilen İstanbul Sulukule Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzman unvanı ile görev aldı. 2011-2015 seneleri arasında ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlendi. Bu süre zarfında , Ankara Ulus Camii, İzmir EXPO 2020, Çamlıca Camii Özel Proje Alanı ve Van ilinde deprem sonrası planlama çalışmalarının başında yer aldı. 2012-2013 yılları arasında Ankara 1. Bölge Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyon Üyeliği görevini yürütttü ve çok sayıda önemli plan, proje ve yasal düzenlemede aktif olarak görev aldı. Genç, dinamik, mesleki deneyimi yüksek ve çok sayıda değerli hizmete emek vermiş olan Fatma Varank'a emlak365.com ailesi olarak bizlerde başarılar diliyoruz...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@