Faturalar Yükseldi, Bankaların Kış Kredisi Kampanyaları Başladı! En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Kış mevsiminin gelmesi ile beraber vatandaşların ısınma giderleri de katlanırken bankalardan beklenen destek kış kredisi kampanyaları ile geldi. En uygun kredi hangi bankada?

Finans 12.01.2022 - 14:21 12.01.2022 - 14:21 Gülcan Özer

Sene başında doğalgaz ve elektrik faturalarına yapılan zamların ardından ısınmanın maliyeti artarken vatandaş çareyi banka kredilerinde aramaya başlamıştı. Bankaların yükselen kredi faiz oranları nedeni ile vatandaşlar kredi çekmekte zorlanırken bankaların kış kredisi kampanyaları açıklandı. 

En uygun kredi veren bankalar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın aralarında yer aldığı kamu bankaları olurken özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları ise yükselişini sürdürdü. Özel bankalar ile kamu bankaları arasındaki faiz makası büyük oranda açıldı. Özel bankaların düzenlediği kış kredisi paketlerinde ise 3 ay ertelemeli kredi gibi farklı alternatifler sunuldu. 

KAMU BANKALARININ İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI İLE EN UYGUN KREDİ VEREN DEVLET BANKASI OCAK 2022!

Devlet bankaları özel bankalara oranla daha uygun faiz oranları ile öne çıkmayı başardı. En uygun kredi veren banka yüzde 1.55 oranı ile Vakıfbank olurken bu bankadan 36 ay vadeli 10 bin TL kredi kullanan kişilerin aylık ödemesi 384 TL ve toplam kredi ödemesi ise 13 bin 860 TL olarak gerçekleşti. 

devlet bankaları ihtiyaç kredisi 12 ocak

Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,71 olarak uygulanırken aynı vade ve miktardaki kredi için bu bankayı tercih eden kişilerin aylık taksit tutarı 396 TL ve toplam kredi geri ödemesi ise 14 bin 294 TL olarak gerçekleşecek. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,83 olarak ilan edilerken bankanın aylık kredi taksit tutarı ise 405 TL olarak hesaplandı. 

özel banka ihtiyaç kredisi 12 ocak

ÖZEL BANKALAR ARASINDA EN UYGUN KREDİ VEREN BANKA HANGİSİ?

İhtiyaç kredisi faiz oranları özel bankalarda ise daha yüksek olarak uygulanıyor. Özel bankalarda en uygun ihtiyaç kredisi veren banka ING Bank olurken kredi faiz oranı ise yüzde 2,09 oldu. ING Bank üzerinden ihtiyaç kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi ise 425 TL oldu. 

alternatif bank kış kredisi

ALTERNATİF BANK KIŞ KREDİSİ KAMPANYASI! KIŞ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Alternatif Bank tarafından başlatılan kış kredisi kampanyası aylık faiz oranı ise 36 ay vadeli kredi paketinde yüzde 3,20 olarak duyurulurken 36 ay vadeli kredi paketinde 10 bin lira kredinin aylık taksit ödemesi 517 TL olarak hesaplandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@