FED Faiz Kararı Öncesi Dolar Kuru Yükseliyor! FED Kararı Saat Kaçta Açıklanacak, Dolar Kuru Nasıl Etkilenecek?

Tüm dünyada büyük bir ilgi ile yakından takip edilen FED faiz kararı için geri sayım başladı. Dün başlayan toplantı için bugün karar açıklanacak!

EKONOMİ 20.03.2019 - 10:09 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Tüm dünyada büyük bir ilgi ile yakından takip edilen FED faiz kararı için geri sayım başladı. Dün başlayan toplantı için bugün karar açıklanacak!

FED faiz toplantısı Mart 2019 oturumu dün başladı. Dün başlayan toplantıda bugün akşam saatlerinde FED faiz kararı ilan edilecek. FED Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak 2019?FED Toplantısı 2019 dün başladı. Toplantı sonucu ise FED Başkanı Powell genelde Türkiye saati ile 22:00 sularında açıklanıyor. FED Kararı Öncesi Dolar Kuru Yükseliyor!Beklenen karar öncesinde dolar kuru 5,80 lira civarında dalgalanmaya devam ediyor. Dolar kuru saat 10:00 itibari ile 5,4790 itibari ile işlem görüyor. Kur gün içerisinde 5,48 lira seviyesini test ederken bu bant aralığında ilerlemeyi sürdürüyor. FED Faiz Kararı Ne Olacak, Dolar Yükselecek Mi, Düşecek Mi?Amerikan Merkez Bankası hükümet tarafından yoğun bir baskı altında tutulurken açıklanan ekonomik verilerin beklentilerin altında kalması faiz indirimi ihtimalini düşürdü. Gözler Amerikan Merkez Bankası Başkanı Powell tarafından bu akşam yapılacak açıklamalara çevrilirken FED'in şahin duruşunu koruyup korumayacayacağı ve güvercin mesajlar verip vermeyeceği merak konusu oldu. FED faiz indirimi için umut verici açıklamalar yapar ya da büyük bir sürpriz yaparak indirim yaparsa bu durumda dolar kuru yükselecektir. FED'in faiz artırma kararı alması beklenmezken ağırlıklı ihtimal faizlerin sabit tutulması yönünde. Bu durumda dolar kurundaki güçlü duruş korunarak kurun artması bekleniyor. SON DAKİKA! FED FAİZ KARARI AÇIKLANDI...Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@