FED Haftasında Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Haftalık Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde 24 Ocak - 28 Ocak haftasının haftalık hisse önerileri belli oldu. Bu hafta hangi hisse senetleri için Al - SAT - TUT önerileri yapıldı?

Finans 23.01.2022 - 02:34 23.01.2022 - 02:34 Engin Uzunoğlu

Borsa yatırımcıları FED faiz kararının açıklanacağı haftada yaşanan belirsizlik ve işlemlerde yönün ne şekilde olacağına dair büyük bir merak içerisideler. Geçtiğimiz hafta Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde ciddi değer kayıpları meydana gelmişti. Yabancı yatırımcıların çıkış yaptıkları iddiasıyla meydana gelen bu değer kayıpları borsa yatırımcılarının hedefledikleri kazançları elde edememelerine neden olmuştu. Peki yeni haftada borsada hangi gelişmeler yaşanacak. Bu hafta FED faiz kararı Borsa İstanbul'u nasıl etkileyecek?

BORSA İSTANBUL'DA FED TEDİRGİNLİĞİ

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi tüm dünya borsaları gibi FED'in Ocak 2022 faiz kararını beklemeye başladı. Yaşanan belirsizlik, FED faiz artırımlarına dair daha somut gelişmeler meydana gelecek olması, varlık alımlarının azaltılmasını hızlanma ihtimali gibi riskler borsalarda kötü performanslara neden oluyor. Hisse senetleri de bu durumdan etkilenirken yatırımcılar doğru hisse senetlerine dair arayışlarını sürdürüyorlar. Peki Borsa İstanbul'da yatırımcılar yeni haftada nasıl hareket etmeliler?

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ BÜLTENİ YAYINLANDI

Ahlatcı Yatırım tarafından her hafta olduğu gibi 24-28 Ocak haftasının da haftalık hisse önerilerine dair bülten yayınlandı. Haftalık model portföyünde yapılan değişikliklere değinmeden Ahlatcı Yatırım geçtiğimiz haftanın önerilerinin ne şekilde performans gösterdiğine dair bilgilendirmede bulundu. 

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetlerinden AKSEN, HALKB ve KARSN hisseleri belirtilen hedef fiyat aralıklarına ulaştı. Geçen hafta görülen en yüksek seviye ile bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre HALKB yüzde 9,9, KATSN ise yüzde 6,3 değer kazandı. Kapanış fiyatlarına göre ise yüzde 2,5 değer artışı ile en yüksek getiriyi sağlayan hisse HALKB oldu. Geçtiğimiz hafta XU100'de yüzde 2,98 oranında düşüş meydana geldi. Ahlatcı Yatırım'ın geçen haftanın hisse önerileri ise yüzde 1,82 değer kaybı ile karşılaştı. Ortalamanın altında kalan bu kayıplar yatırımcılaqrca makul karşılandı.

AHLATCI YATIRIM 24 - 28 OCAK HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse önerilerini de açıkladı. Buna göre AKSEN, HALKB, KARSN, CIMSA, TURSG hisse senetleri hisse önerileri listesinden çıkarıldı. Bu hisselerin yerine ise ALKIM, DOHOL, KOZAL, TKFEN ve SELEC hisseleri eklendi.

Not: Burada yer alan borsa değerlendirmeleri sadece bilgilendirme maksadıyla kullanılmıştır. Yatırım tasarrufuna dair karar verilirken bu uyarı dikkate alınmalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@