FED Tutanakları Yayımlandı, Altında Dipten Dönüş Sinyali Geldi! Gram Altın, 22 Ayar Bilezik, Çeyrek Altının Fiyatı

19 Ağustos 2021 tarihli İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları açılış listesi açıklandı. FED tutanakları sonrası altın fiyatlarında beklenen yükseliş başladı.

FED Tutanakları Yayımlandı, Altında Dipten Dönüş Sinyali Geldi! Gram Altın, 22 Ayar Bilezik, Çeyrek Altının Fiyatı

Bir süredir iç piyasada düşen dolar kuru dış piyasada ise değer kaybeden ons altın fiyatı nedeni ile altın fiyatlarında geri çekilme yaşanmıştı. Süreçte elinde altını olanlar kadar altın almak isteyen kişilerde kararsız kalırken açıklanan FED tutanakları ile toparlanma sinyali geldi.

Çarşamba günü yayımlanan FED tutanakları ile beraber ons altında yaşanan rahatlama iç piyasada gram ve çeyrek altın fiyatlarına olumlu yansıdı. Varlık alımı azaltımı için yıl sonuna işaret edilen mesajlar verilmesi sonrasında altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlilik başladı.

19 AĞUSTOS 2021 PERŞEMBE GÜNÜ ALTIN FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları yayımlandı. Yayımlanan fiyatlara göre uluslararası piyasada ons altın fiyatında yaşanan bir miktar düşüşe rağmen iç piyasada dolar kurundan destek bulan gram ve çeyrek altın fiyatı yükseldi.

Gram altın yaşanan yükseliş ile beraber 485,84 TL alış ve 485,93 TL satış fiyatı üzerinden işlem görmeye başladı. Çeyrek altın fiyatı alış 792 TL ve satış 805 TL seviyesine yükseldi. Cumhuriyet altını ise 3 bin 160 TL alış ve 3 bin 206 TL satış seviyesinden işlem görürken 22 ayar bileziğin gram fiyatı 439,82 TL alış ve 460,83 TL satış fiyatı ile işlem görmeye başladı.

19-ağustos-altın-fiyatları-listesi

ALTIN FİYATLARI İÇİN UZMAN YORUMLARI VE FİYAT ANALİZ DEĞERLENDİRMELERİ! ALTIN FİYATLARI NE OLUR, DÜŞER Mİ YÜKSELECEK Mİ?

FED Tarafından açıklanan tutanakları değerlendiren ekonomistler ons altın fiyatının 1800 dolar seviyesini kırması durumunda yeni hedefin 1850 dolar olacağını dile getirirken kısa vadede altın fiyatları için risklerin azaldığını dile getirdiler.