FED'i İşaret Eden İslam Memiş'in Ons Ve Gram Altın Fiyat Tahminleri Büyük Ses Getirdi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni bir altın yorumu yaptı. Ons ve gram altın için kritik seviyeleri açıklayan İslam Memiş'in fiyat tahminleri ise büyük yankı uyandırdı.

Finans 04.01.2022 - 22:41 04.01.2022 - 22:41 Engin Uzunoğlu

Altın piyasasında fiyatlama odaklı oldukça önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Gelen veri akışları ile fiyatlanan ons altın oldukça geniş bir bant aralığında hareket ediyor. Şu anda ons altın 1.815 Dolar seviyesinin üzerinde fiyatlanırken gün içerisinde ise 1.800 Dolar seviyesinin aşağısına sarkmalara şahitlik edildi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise yaşanan bu yeni gelişmeler hakkında analizini kamuoyu ile paylaştı. Altın fiyatları artacak mı yoksa düşecek mi? İslam Memiş ons ve gram altın fiyat tahminleri ne kadar?

ALTIN PİYASASI FED'İN KRİTİK KARARLARINI BEKLİYOR!

Ons altın için bir düşüş trendinin başladığını söylemenin zor olacağını ifade eden islam Memiş, "Ons altın için düşüş trendine girildi şeklinde yorum yapmak için şu anda çok erken bir noktadayız. Ons altının geniş bir bant aralığında fiyatlandığını görüyoruz. ocak ayının son haftasında FED toplantısından çıkan kararları beklememiz gerekiyor. FED'in faiz kararı ve sonrasında FED Başkanı Jerome Powell'in açıklamaları ons altın üzerinde çok önemli bir etki yapacak. Teknik olarak ons altın için aşağıda 1.790 Dolar ile yularıda 1.835 Dolar seviyelerini takip etmeye devam ediyorum." dedi.

islam memiş altın analizi

ALTIN FİYATLARINDA NEDEN DÜŞÜŞ HAREKETLERİ OLUYOR?

Altın fiyatlarında meydana gelen kısa süreli düşüşlerin nedenini açıklayan İslam Memiş, "ABD tahvil faizlerinde yüzde 4,5 dolaylarında bir artış oldu. Bunun akabinde de dolar endeksinde yükselişleri takip ettik. Dolayısıyla bu durum ons altında geri çekilmelere neden oldu. Fiyatlamanın geniş bant aralığında olması tamamen bundan kaynaklanıyor. Gün içerisinde ons altın 1.800 Dolar altına sarkıp sonra 1.815 Dolar seviyesini geçebiliyor. Bu fiyatlamanın kalıcı olmadığını bize gösteriyor." ifadelerini kullandı.

ons altın fiyat tahmini-2

İSLAM MEMİŞ ONS ALTIN FİYAT TAHMİNİ

Ons altın için fiyat tahminini de açıklayan İslam Memiş, "Ons altın bir yön arayışında diyebiliriz. Ons altının 1.790 Dolar seviyesinin altına sarkmaması ve 1.800 Dolar seviyesinin üzerinde günlük kapanış yapmasını çok önemli görüyorum. Ons altın eğer 1.835 Dolar seviyesini kırmayı başarabilirse yükselişini 1.865 Dolar seviyesine kadar devam ettirebilir. Ons altında tam bir yön kararını görebilmemiz için FED'in hamlesini görmemiz gerekecek. FED'in 2022 yılında uygulayacağı faiz politikası ile ons altın kendisine kesin bir yön belirleyecektir. Ons altın için ben gelen düşümcem pozitif yönde. Ancak bu pozitif görüntünün devamının gelmesi için ons altının 1.835 Dolar seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

gram altın fiyat tahmini

İSLAM MEMİŞ GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNİ!

Gram altın konusunda da bir analiz yapan İslam Memiş, "Gram altında geçtiğimiz hafta sert bir düşüş yaşandı. Bu düşüşle beraber altın borcu olanlara veya düğün yapacaklara 630 TL civarında yüzde 50 alım fırsatı verildiğini söylemiştim. Yüzde 50 alım yapanlar diğer yüzde 50 için de acele etmeden beklemeliler. Gram altında 750 TL seviyesi aşağı yönlü kırılabilir ve düşüşler 720 TL seviyesine kadar sürebilir. gram altın için 500 TL seviyelerinin görülmesini kişisel olarak imkansız görüyorum. Ancak olabilmesi için dolar kurunun bu seviyelerde sabir kalması ve ons altının da 1.500 Dolar noktasına kadar düşmesi gerekiyor. Gram altın için 600 TL noktasını dip seviye olarak yukarıda da 800 TL seviyesini direnç olarak takip etmek gerekiyor." dedi.

Not: Haberimizde yer verdiğimiz değerlendirmeler tamamen ilgili ekonomistin kişisel düşünceleridir. Yatırım kararı alınırken bu yorumları dikkate alarak hareket etmek amaçlanan kazançları sağlamayabilir. Bu haber aracılığı ile yatırım önerisinde bulunulmamaktadır. Emlak365 herhangi bir şekilde yatırım yönlendirmesi yapmamaktadır. Haberimizde de okuyucularımıza herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@