Felaket Bekçisi Fırsatçılar Bu Kez Gaziantep'te Ortaya Çıktı! Fiyatları Anında İki Katına Çıkardılar!

Gaziantep'te kar nedeniyle yaşanan mağduriyeti fırsat bilenler vatandaşın sığındığı tesisin ücretlerine 'felaket zammı' yaptı. Vatandaşlar tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Gündem 19.01.2022 - 12:34 19.01.2022 - 12:34 Büşra Uluşen

Gaziantep-Nurdağı Otoyolunda yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlar saatlerdir yolda araçlarının içerisinde mahsur kalmış vaziyette. Donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan vatandaşlar, bir yandan da açlık ile mücadele ederken Kaymakamlık kumanya desteği verdiğini açıklamış ve daha sonra da vatandaşların tesise yerleştirildiği bildirilmişti. 

Ancak çok geçmeden varlıklarına her zaman alışık olduğumuz fırsatçılar yine meydana çıktı. İddiaya göre, kaymakamlığın mağdur vatandaşları yerleştirdiği tesis, bu mağduriyti fırsat bilerek fiyatlarını anında 2-3 katına çıkardı. 

FIRSATÇILAR MEYDANI BOŞ BIRAKMADI

Türkiye'de her deprem, sel, yangın ya da herhangi bir felaket durumu yaşandığında fırsatçılar ne yazık ki hemen ortaya çıkıyor. 

gaziantep1

Nurdağı'nda donarak ölme tehlikesiyle karşı karşıya kalan vatandaşların sığındıkları tesisin fiyatlarına hemen zam yaptığı iddia edildi. Vatandaşlar duruma tepki gösterirken, daha önce 2 lira olan bir çayın olay patlayınca 4 liraya yükseltildiği ortaya çıktı. 

gaziantep2

Yolların kapanması nedeniyle tesisten başka bir yere ulaşım sağlayamayan vatandaşlar mecburen tesise sığınmak zorunda kaldı. Ancak sosyal medyanın gücü sayesinde tesisin yapmış olduğu ani fiyat artışı da günyüzüne çıktı. 

Öte yandan Nurdağı Otoyolunda hâlâ mahsur olan vatandaşlar, bölgeden fotoğraf ve videolar paylaşarak yardım talep ediyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@