Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı Özelleştirme İhalesi Hakkında Yeni Karar Alındı!

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın özelleştirilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Kalamış Yat Limanı özelleştirme ihalesinde son teklif verme tarihi uzatıldı. 

EMLAK HABERLERİ 02.07.2021 - 00:20 02.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın özelleştirilmesi konusunda yetkili kılınmıştı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı da bu alanaın özelleştirilmesine dair ihaleye çıkmıştı. 

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait olan Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın 40 yıl süreliğine işletme hakkının verilmesine dair ihale düzenleneceği açıklanmıştı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı konuya dair ihale ilanını da Mart ayında yayınlamıştı. 

İHALE SON TEKLİF VERME TARİHİ ERTELENDİ!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan ihale ilanına göre Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın 40 yıl süreyle işletme hakkının verilmesine dair düzenlenecek ihaleye katılımcılar 7 Temmuz 2021 tarihine kadar teklif verebileceklerdi.

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesine katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler ihale tekliflerini 7 Temmuz 2021'e kadar değil 21 Eylül 2021'e kadar verebilecekler. 

İhale son teklif tarihinin uzatılması ile ihalenin yapılacağı tarih de ertelenmiş oldu. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi için teklifleri aldıktan sonra oluşturulacak ihale komisyonunda teklifler değerlendirilip karara bağlanacak. İhale sonucu ise Resmi Gazete aracılığı ile yayınlanıp ilan edilecek.

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihale ilanına göre ihale şartnamesi ve tanıtım dökümanı 40 Bin TL'lik bedel karşılığında satın alınabilecek. Bu ihaleye katılıp teklif verecek olanların ise 30 Milyon TL olan geçici teminat bedelini ödemeleri gerekecek. 

ÖNCE KAPALI ZARF İLE TEKLİF ARDINDAN AÇIK ARTIRMA

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ihalenin nasıl yapılacağına dair detayları da açıkladı. Buna göre katılımcılar kapalı zarf içerisinde tekliflerini sunacaklar. Ardından ise pazarlık aşamasına geçilecek. Bu aşamada teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma yapılacak ve ihaleyi kazanan taraf belli olacak. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yüksek maliyetli ihalelerinden birisi olarak gösterilen Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesine katılacak olanların Gizlilik Taahhütnamesi'ni imzalayacakları da bildirildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@