Ana Sayfa SPOR 26 Mart 2018

Fenerbahçe’de Vahim Durum

Sigara konusu Fenerbahçe Altyapısı’nın durumundaki vahimliği gözler önüne sermekte. Altyapıdaki gençlerin kamp esnasında paylaştıkları sosyal medya içeriğinde sigara içmesi büyük yankı uyandırdı.
2018-03-26T17:04:08+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Fenerbahçe’de Vahim Durum
Fenerbahçe’de Vahim Durum

Fenerbahçe’nin Boluspor ile olan karşılaşmasında 6 gol yemesiyle herkes gözünü Fenerbahçe Altyapısı’na çevirdi. Boluspor ile olan maçında 6 gol yiyerek tüm gözleri üzerine çeken Fenerbahçe uzun zamandır A takımında uzun soluklu oynayan bir futbolcuyu Altyapısında yetiştirememektedir.

Sigara İçmeyen Oyuncu Neredeyse Yok

Sigara konusu Fenerbahçe Altyapısı’nın durumundaki vahimliği gözler önüne sermekte. Altyapıdaki gençlerin kamp esnasında paylaştıkları sosyal medya içeriğinde sigara içmesi büyük yankı uyandırdı.

Fenerbahçe Altyapısı’nın yetiştiği Dereağzı Tesislerinde sigara içenlerin yaşı 15’e düşmüş durumda. U-21 takımında sigara içmeyen oyuncu yok denilecek kadar az olmakla beraber nargile içme sayısı ise vahim durumda.

Yetenekli Futbolcular Engelleniyor

Yıllar geçmesine rağmen Fenerbahçe Altyapısı’nda adam tutma ve torpil konusu hala varlığını göstermektedir. U-17 takımından U-19 takımına ve U-19 takımından U-21 takımına geçiş sürecinde ciddi anlamda torpil ve engellemeler olmakta. Bu sebepten dolayı birçok yetenekli futbolcu hak ettiği yere ulaşamazken, futbolda çok da iyi durumda olmayan oyuncular iyi yerlere geliyor.

Kadro seçimlerinde bile etkisi olan torpil ve engellemelerden kaynaklı menajer iler Samandıra’dan çıkmıyor. Bu durum da yetenekli fakat torpilsiz oyuncuları kötü etkiliyor.

Daha İyi Olmak İçin Çaba Yok

Altyapı oyuncularının birçoğu ne temel futbol eğitiminde ne de hayat eğitiminde iyi seviyede değiller. Bunun sonucunda da oyuncuların zamanla kaybolup gitmelerine engel olacak hiçbir şey kalmıyor.

Fenerbahçe Altyapısı’nda oynamak futbolcular için yeterli gelirken kendilerini geliştirerek eksiklerini giderme konusunda hiç çaba sarf etmiyorlar.

En İyi Örnek: Ömer Faruk Beyaz

Fenerbahçe Altyapısı’nda o kadar çok eksiklik ve düzensizlik var ki bunun görülen en iyi örneği Altyapıdan çıkan ve herkesin hayranlıkla gösterdiği Ömer Faruk Beyaz’dır.

Ömer Faruk zamanla o kadar değişip şımardı ki tek başına oynamaya kahramanlık yapmaya başlası. Birçok kabiliyetli oyuncu Altyapıdaki eğitim ve psikolojik destek konularındaki eksiklikten dolayı zamanla gözden kayboluyor.

Kural Var, Uygulama Yok

Altyapının merkezi Dereağzı Tesisleri son yıllarda herşeyi gittikçe esnetmiş durumda. Kuralların çoğu görünürde varken uygulamada hayata geçirilemiyor.

Tesise dönüş saati de bu kurallardan biri.  Eskiden futbolcular dönüş saatini geçirmezken şimdilerde U-21 takımındaki oyuncular güvenlik görevlileri ile anlaşarak tesise geç saatte girebilmekteler.

Eskiden futbolcular antrenman sonrası bile zaman geçirmek için tesiste kalırken bugün artık birçok futbolcu kaçacak fırsat arıyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?