Ferit Şahenk, İstinyePark'ı Katarlılara Satıyor! Doğuş Grubu 1 Milyar Dolarlık Pazarlık Masasında

Bankalarla borç yapılandırması anlaşması imzalayan Doğuş Grubu ve Ferit Şahenk varlık satışları yaparak ekonomik sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Emlak Haberleri 23.11.2020 - 13:08 23.11.2020 - 13:08 Emlak 365

Bankalarla borç yapılandırması anlaşması imzalayan Doğuş Grubu ve Ferit Şahenk varlık satışları yaparak ekonomik sorunlarını çözmeye çalışıyor. Doğuş Grubu İstinye Park Alışveriş Merkezi için pazarlık masasına otururken şirketin yüzde 42 oranındaki hissesini Qatar Holding LLC'ye satmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezleri arasında yer alan ve ünlülerin uğrak noktası olan İstinya Park AVM için Doğuş Grubu satış kararı aldı. İstinyePark Alışveriş Merkezi için Doğuş Grubu sahibi olduğu yüzde 40'lik hissenin satışı için ilk adımı atmış oldu. DOĞUŞ HOLDİNG YÜZDE 42'LİK HİSSESİNİ 1 MİLYAR DOLARA SATMAYA HAZIRLANIYOR! Doğuş Grubu ve Ferit Şahenk 2018 yılında bankalarla yapmış olduğu pazarlık sonrasında borç yapılandırma anlaşması imzalamış, anlaşma kapsamında ödemeleri yapabilmek adına hızla varlık satışlarına başlamıştı. Dünya Gazetesi yazarlarından Kerim Ülker tarafından yapılan habere göre yat limanı, marinalar, yurt dışında yer alan oteller olmak üzere çok sayıda varlık satışı yapan Doğuş Holding bu sefer İstanbul'un en lüks ve büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İstinyePark AVM için satışa hazırlanıyor. Yaklaşık 2 yıldır İstinyePark için satış planı yapan Ferit Şahenk dünyanın en büyük fonlarından olan Doha merkezli Qatar Holding LLC ile pazarlık masasına oturdu. Ferit Şahenk yüzde 42'lik hissesi için 1 milyar dolar değer biçen Ferit Şahenk'in resmi yazışmaları başlattığı, iki şirketin de yakın bir tarihte resmi olarak satış için başvuruda bulunacağı iddia edildi. İSTİNYEPARK AVM SATILDI MI?Her iki şirketin üst düzey yetkilileri arasında satış pazarlığı sürerken anlaşmaya çok yakın olunduğu, satış için imzalarnı her an atılabileceği, konu hakkında önümüzdeki bir iki gün içerisinde açıklama gelebileceği belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@