Ferit Şahenk'ten Galata Port İçin 300 Milyon Euroluk Yeni Yatırım: The Peninsula Istanbul Hotel Geliyor!

Galata Port projesi için çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Ferit Şahenk'in yeni yatırımı da belli oldu. 300 milyon Euroluk yatırım ile The Peninsula Istanbul Hotel projesi geliyor!

Emlak Haberleri 05.11.2021 - 09:50 05.11.2021 - 09:57 Gülcan Özer

1928 senesinde The Hongkong and Shanghai Hotels Limited bünyesinde kurulan dünya genelinde sadece 10 lokasyonda hizmet veren Peninsula Hotels İstanbul için ilk adımını attı. Ünlü işadamı Ferit Şahenk tarafından 300 milyon Euroluk yatırım ile dev otel 2022 yıl sonunda Galataport İstanbul’da da hizmet vermeye başlayacak. 

Hong Kong, Şangay, Pekin, Tokyo, New York, Chicago, Beverly Hills, Paris, Manila ve Bangkok'un ardından dev otel zincirinin son halkası İstanbul'da kurulacak. 177 odalı olarak inşa edilecek olan otelde restore edilen Merkez Han, Karaköy Yolcu Salonu, Çinili Han ile 90 saniyede açılan giyotin cepheli Yeni Balo Salonu binası ile komşu olacak. 

PENİNSULA HOTEL NEREDE?

Dünya Gazetesi yazarlarından Necla Dalan tarafından yapılan habere göre Peninsula Hotels, 2022 sonunda Galataport İstanbul’da da konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor. 177 odalık seçkin otel projesinde otel lobisi geçmişi 1940’lara dayanan ve Türkiye’nin ilk modern liman terminali olan Karaköy Yolcu Salonu’nda yer alacak. 

Yine otelde konaklayan kişilerin yararlanması için dünyaca ünlü 10 uluslararası lüks markanın yer alacağı birde alışveriş pasajı kurulacak. Söz konusu otel yatırımı ile Galataport projesinin marka değeri büyük bir oranda artarken aynı zamanda İstanbul'da hizmet veren lüks oteller arasındaki rekabeti de bir üst kademeye taşıyacak. 

Galataport projesinde yer alan lüks otel projesi aynı zamanda  dev projenin dünya çapındakı tanınırlığını da arttırmış olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@