Fethi Sekin Külliyesi Yarım Kaldı, İnşaat Alacaklıları Ortada Kaldı!

İzmir'de yaptığı kahramanca davranışın sonunda şehit düşen Fethi Sekin için yapılacağı duyurulan külliyenin inşaatının yarım kaldığı iddia edildi. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 09.08.2019 - 13:59 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İzmir'de yaptığı kahramanca davranışın sonunda şehit düşen Fethi Sekin için yapılacağı duyurulan külliyenin inşaatının yarım kaldığı iddia edildi. Detaylar haberimizde!

Fethi Sekin anısına yapılacağı açıklanan külliye inşaatının yarım kaldığı idida edildi. Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre Fethi Sekin Külliyesi hem yarım kaldı hem de bölge esnafına yüklü miktarda borç bırakıldı. Aziz Şehidin Hatırası İçin Yapılacaktı!İzmir Adliyesi önünde PKK'lı teröristler tarafından yapılacak olan terör saldırısnı 5 Ocak 2017 tarihinde kahramanca tek başına püskürten ve bu esnada şehit düşen şehit polis memuru Fethi Sekin adına memleketi Elazığ’ın Baskil ilçesinin Doğancık köyünde külliye yapılacağı duyurulmuştu. Samsun merkezli Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından başlatılan külliye inşaatının yarım bırakıldığı ve bölge esnafına da 2 milyon 395 bin lira borç bakiyesi bırakıldığı iddia edildi. Hem İnşaat Yarım Bırakıldı Hem De 2 Milyon Liralık Borç Bırakıldı Ridan İnşaat Limited Şirketi'ne ait Gür-Aş Yapı isimli taşıyıcı firma ise külliye inşatını üstlendiklerini ancak külliyeyi yaptıracağını söyleyen dernek tarafından 2 milyon 395 bin liralık alacaklarının ödenmediğini iddia ettiler. 8 aydır para alamadıklarını iddia eden kepçe operatörü Hakan Altuğ “Külliyeyi 5 Nisan'a kadar yetiştirmemiz lazım Cumhurbaşkanımız gelecek dediler. Ancak ne külliye bitti ne de çalışmamızın karşılığını alabildik.Ahmet Kabadayı’dan paramızı her istediğimizde ha bugün, ha yarın, bu benim namusumdur şerefimdir diyerek bizleri oyalıyor. Cumhurbaşkanımızın burada dönen olaylardan haberi yok. Kendisinden mağduriyetimizin giderilmesi için yardım bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@