Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Mağdurları İçin Albaraka Türk Pana Yapı Açıklaması Yaptı

İstanbul'da kentsel dönüşümün büyük bir mağduriyete dönüştüğü bölgeleri arasında yer alan Fikirtepe hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm 10.07.2018 - 18:30 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

İstanbul'da kentsel dönüşümün büyük bir mağduriyete dönüştüğü bölgeleri arasında yer alan Fikirtepe hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Yaklaşık 7 yıl önce Pana Yapı tarafından İstanbul'un Fikirtepe ilçesinde başlatılan konut projeleri ne yazık ki mağduriyet yaşatmaya devam ediyor. Ev sahibi olma hayali ile evlerini kentsel dönüşüme veren kişiler ise 7 senedir evlerinin teslim edilmesini bekliyor. Evlerini kentsel dönüşüme veren kişiler kentsel dönüşüm kira yardımı süresi dolduğu için hem evsiz kalmış hem de kira ödemek zorunda kalmıştı. Maddi zorluklar yaşadıklarını belirten kişilerden bir bölümü ise Pana Yapı projeleri şantiyelerinde çadır kurarak burada yaşamaya başlamış ve seslerini duyurmaya çalışmışlardı. Albaraka Türk Pana Yapı Hakkında Açıklama Bulundu Pana Yapı mağdurları hakkında Albaraka Türk Yönetimi de açıklamada bulundu. Albaraka Türk Pana Yapı açıklamsası şu şekilde;“Bir kez daha ifade etmek isteriz ki; Pana Yapı firmasının iki inşaat projesi sebebiyle, kredikullandırdığımız müşterilerimizin yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için çalışmalarımız olayın öğrenildiği ilk günden beri aralıksız devam etmektedir.

 

Albaraka Türk Katılım Bankası olarak, ilgili firmayı özellikle tavsiye ettiğimiz ve konuyla ilgili aksiyon almadığımıza yönelik sosyal medyada yer alan ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Hiçbir şekilde nedeni olmadığımız mağduriyetle ilgili olarak duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz.

 

Tüm bu gayretlerimiz ve açıklamalarımıza rağmen bu tür asılsız iddialarda bulunanlar hakkında bankacılık kanunu ve sair kanunlarla oluşan haklarımız mahfuzdur.

 

Albaraka Türk olarak bizim de bu süreçten maddi ve manevi olarak etkilendiğimizi ifade etmek isteriz.

 

Mağduriyetlerin yaşanmaya başladığı ilk günden itibaren, tüm mağdur müşterilerimizin taleplerini en kısa sürede cevaplamak için özel bir ekip görevlendirildi.

 

Müşterilerimiz tek tek aranıp bilgilendirilmeye devam edilmektedir. Ödemeler konusunda yapılandırma veya iade isteyenlere sözleşme ve yasal çerçeve dahilinde kolaylık sağlanmaktadır. İlgili talepleri en hızlı şekilde karşılamak için bankamız, ilgili kurum ve kuruluşlarla da sürekli iletişim halindedir.

 

Projelerle ilgili sorumluluğumuz maalesef sadece bankamız üzerinden söz konusu projelerden konut almak için kredi kullanmış olan müşterilerimiz ile sınırlı olup burada da kanunun el verdiği ölçüde aksiyon alabilmekteyiz.

 

Müşterilerimizin iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olma prensibiyle hareket eden bir katılım bankası olarak konu takibimizdedir. Mağduriyetlerin giderilmesi konusunda yasal tüm sorumluluklarımızı titizlikle yerine getireceğimizi ve müşterilerimizin memnuniyeti için yapılması gerekenleri yasal çerçeve içinde sonuna kadar yapmaya devam edeceğimizi kamuoyuna önemle duyururuz.”Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@