Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi için Emlak Konut, Kuzu Toplu Konut İle İmza Attı!

Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi için Emlak Konut GYO beklenen açıklamayı yaptı ve Kuzu Toplu Konut ile imzaların atıldığını duyurdu. Fikirtepe kentsel dönüşüm projesini kim yapacak?

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi için Emlak Konut, Kuzu Toplu Konut İle İmza Attı!

İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinin en ağır ilerlediği ve büyük bir kangren haline dönüşen Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı devreye girme kararı almıştı. Sahaya inen bakanlık bölgedeki çalışmaların Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı üzerinden yürüteceklerini açıklamıştı.

Süreçte Emlak Konut GYO beklenen açıklamasını yaptı ve stanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3464/2-3 Parsel İnşaatı İşi ihalesini kazanan firmayı ilan etti. Böylelikle Fikirtepe kentsel dönüşüm için beklenen karar açıklanırken ilk kritik adımda atılmış oldu.

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İHALESİNİ KİM, HANGİ ŞİRKET KAZANDI?

Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden resmi açıklamada bulunan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı "T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3464/2-3 Parsel İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Kuzu Toplu Konut İnş. A.Ş. ile 08.12.2021 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşme Bedeli: 394.600.000 TL+KDV ' dir." diyerek Kuzu Toplu Konut ile imza atıldığını kamuoyuna duyurdu.

emlak konut kuzu toplu konut

Sözleşme kapsamında İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi için süreci yürütecek firma Kuzu Toplu Konut İnş. A.Ş. olarak ilan edilirken söz konusu ihalenin sonucunu inşaat sektörü kadar bölgede evi olan ve kentsel dönüşüme varan mağdur vatandaşlarda takip ediyorlardı.

SONRAKİ HABER