Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Bakan Kurum'dan Tabut Evler Açıklaması Geldi!

İstanbul'da kentsel dönüşümün en sorunlu olduğu bölgeler arasında yer alan Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi hakkında Bakan Murat Kurum tarafından yeni açıklamalar yapıldı!

Emlak Haberleri 14.11.2021 - 17:48 14.11.2021 - 17:48 Gülcan Özer

Kentsel dönüşüm sürecinin en sıkıntılı ilerlediği bölgeler arasında yer alan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi hakkında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum "Tabut evlere neşter vuruyoruz" diyerek kentsel dönüşüm sürecindeki son durumu açıkladı. 

Bakan Kurum Türkiye'nin dört bir yanında kentsel dönüşüm projelerine hız verdiklerini belirterek kentsel dönüşüm dahilinde bakanlık olarak 750 milyon liralık ödenek verdiklerini dile getirdi. Özellikle de deprem riski yüksek olan illerde kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılmasına karar verilmişti. 

BAKAN KURUM'DAN SON DAKİKA KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI! 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlık bütçesini sunarken kentsel dönüşüme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi ile tabut evlere neşter vurduklarını belirterek "“Fikirtepe’de, Kirazlıtepe’de tabut evlere neşter vuruyoruz. İstanbul’u yeşille buluşturuyoruz, Konya’da tarihi meydanları canlandırıyoruz. Yurt açıyor, üniversite inşa ediyoruz, yeni yuvalar yapıyoruz” dedi. 

Tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de iklim değişikliğinden etkilendiğini belirten Bakan Kurum Türkiye'nin bundan sonra yeşil kalkınma atağı yapacağını belirterek küresel iklim değişikliği ile mücadelede ülkemizi lider yapacaklarını dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@