Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Beklenen Teslim Tarihi Açıklandı!

Bakan Murat Kurum 60 bin kişinin beklediği Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi teslim tarihi için açıklamayı yaptı. Fikirtepe'de son durum ne, evler ne zaman teslim edilecek?

Emlak Haberleri 14.04.2022 - 09:49 14.04.2022 - 09:49 Gülcan Özer

İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinin en sorunlu ilerlediği ve büyük bir kördüğüme dönüşen Fikirtepe bölgesinde yaşanan sorunların çözümü için bakanlık devreye girmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bölgede yarım kalan kentsel dönüşüm projelerinin tamamlanması için gerekli adımları atmış, projeleri Emlak Konut üstlenmişti. 

Devam eden süreç hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaklaşık 60 bin kişinin yakından takip ettiği Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi için beklenen teslim tarihini duyurdu. Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Bakan Murat Kurum 55 hektarlık dev bir alanı kapsayan kentsel dönüşüm projelerinde yaşanan son durumu aktardı. 

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM SON DURUM 2022: DEV PROJE NE ZAMAN BİTECEK, EVLER HANGİ TARİHTE TESLİM EDİLECEK?

Bakan Murat Kurum canlı yayında yapmış olduğu açıklamasında, devlet olarak vatandaş için her zaman her türlü imkanı seferber ettiklerini belirterek "1983 yılından daha eski... Çok güzel bir konumda Fikirtepe. 15 bin konut ve 60 bin vatandaşı ilgilendiren bir mesele" diyen Bakan Kurum, ihalelerin yapıldığını belirterek "2023 yılı itibariyle inşallah teslimlerini yapacağız" diyerek beklenen teslim tarihini 2023 yılı olarak ilan etti. 

İstanbul'da kentsel dönüşümün ilk başladığı yerlerden biri olan Fikirtepe'de pek çok inşaat hem ekonomik dalgalanma hem de müteahhitlerin vermiş olduğu yüksek fiyatlar nedeni ile yarım kalmış, yeni ev sahibi olma hayali ile evini kentsel dönüşüme veren kişiler yıkılan evlerinin ardından kira yardımı süresinin bitmesi ile büyük sıkıntıya düşmüştü. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@