Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Emlak Konut GYO'dan 1 Milyarlık İmza!

İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinin en sancılı geçtiği bölgeler arasında yer alan Fikirtepe'de Emlak Konut GYO kangrene dönüşen süreci çözmek için devreye girmişti.

Emlak Haberleri 28.02.2022 - 15:35 28.02.2022 - 15:36 Gülcan Özer

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm sorunlarını çözmek adına devreye girmiş süreci Emlak Konut GYO üzerinden yürütme kararı almıştı. Proje detaylarının belli olmasının ardından Emlak Konut tarafından Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi için etaplar halinde ihaleler düzenlenmeye başlanmıştı. 

Bu ihalelerden biride İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3468/2 Parsel 2.Etap İnşaatı İşi için gerçekleştirildi. Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden konu hakkında açıklama yapan Emlak Konut GYO İstanbul Fikirtepe Kentsel DÖnüşüm Projesi 3468/2 parsel sözleşmesinin imzalandığını ilan etti. Atılan imza ile projede kritik bir süreç daha tamamlanmış oldu. 

EMLAK KONUT GYO FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE SON DURUM NE?

KAP üzerinden özel durum açıklaması yayımlayan Emlak Konut GYO yapmış olduğu duyurusunda "T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3468/2 Parsel 2.Etap İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Maksem Yapı Tic. A.Ş. ile 25.02.2022 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşme Bedeli: 1.044.444.000 TL+KDV 'dir." ifadelerine yer verdi.

emlak konut kap açıklaması-1

Yayımlanan açıklama ile kördüğüme dönen Fikirtepe kentsel dönüşüm projesinde önemli bir kritik eşik daha aşılmış olurken süreçte Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurları bir an önce kendilerine söz verilen evlerin teslim edilmesini beklemeye devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@