Fikirtepe Mağdurları Mücahit Demirtaş İle Çare Bulacak!

Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurları adı Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak açıklanan Mücahit Demirtaş'tan sorunlarına çare olmasını bekliyor.

Kentsel Dönüşüm 25.07.2018 - 16:45 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurları adı Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak açıklanan Mücahit Demirtaş'tan sorunlarına çare olmasını bekliyor.

Mücahit Demirtaş'ın adının Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak atanmasının ardından büyük mutluluk duyan Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurları ataması yapılmadan kendileri ile görüşen bakan yardımcısının sorunlarına bir çare bulmasını bekliyor. Fikirtepe Mağdurları Acil Olarak Kira Yardımı Almak İstiyorKentsel dönüşüm mağdurları arasında yer alan ve uzun süredir bu sorunlarının çözümü için çare arayan Engin Akgüzel yapmış olduğu açıklamasında "Mücahit Demirtaş, seçimlerden sonra Fikirtepe'deki il müdürlüğü bürosunda bizlerle bir araya geldi.2-3 saat boyunca görüşme yaptık. Sorunlarımızı dinledi. Buradaki problemli projelerin çözüleceğini ve devletin kira yapacağını söyledi. Sayın Demirtaş'ın bakan yardımcısı olması bizleri çok mutlu etti. Fikirtepe'yi bilen, bizleri dinleyen birinin sorunları çözeceğine inancımız tam" diyerek acil olarak bakan yardımcısının bu konu hakkında adım atmasını beklediklerini söyledi. Fikirtepe Çadırkent Oldu!Fikirtepe mağdurları seslerini duyurmak için yarım kalan inşaat projeleri şantiyelerinde çadırlar kurarak burada yaşamaya başlamış, kısa sürede çadırlarda yaşayan kişi sayısı büyük oranda artış göstererek adeta Fikirtepe Çadırkent'e dönüşmüştü. Şimdi Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurları Bakan Yardımcısı olarak atanan Mücahit Demirtaş'ın Fikirtepe konusunda adım atmasını ve başta kentsel dönüşüm kira yardımı olmak üzere sorunların çözümü için harekete geçmesini bekliyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@