Fıkra Değil Gerçek! Adresi Karıştırdı Yanlış Binayı Yıktı Birde Üstüne Yıkım Masraflarını Talep Etti

Samsun'un Atakum İlçesinde yaşanan olayda kepçe operatörü adresi karıştırdı yanlış binayı yıktı. Yaşanan olayın ardından bir de yıkılan binanın sahiplerinden masrafları talep etti.

Emlak Haberleri 06.04.2022 - 16:49 06.04.2022 - 16:49 Mustafa Karagöz

Samsun'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir kepçe operatörünün neden olduğu olayda yıkılmayacak olan yanlış bina yıkıldı. Daha sonra taraflar arasında masraf sorunu tartışması yaşandı. İşte fıkra gibi olayın tüm detayları. 

ADRESİ KARIŞTIRDI YIKILMAYACAK OLAN BİNAYI YIKTI

Söz konusu olay Samsun'un Atakum İlçesi Esenevler Mahallesinde meydana geldi. Çevre sakinlerinden elde edilen bilgilere göre; bu mahallede arsası üzerine evi olan bir vatandaş bir müteahhitlik firmasıyla anlaşma sağladı. Anlaşma kapsamında arsaya 2 katlı yeni binalar inşa edilecekti.

yanlışlıkla yıkılan bina (4)

İlk çalışmaların tamamlanmasının adından arsada yer alan yapıların yıkımı için müteahhitlik firması önce hazırlılıklara tamamladı daha sonra yıkım için belediye ruhsatı beklenmeye başladı. Fıkra gibi olay da tam bu süreçte yaşandı.

yanlışlıkla yıkılan bina (3)

Belediyeden ruhsat beklenen dönemde, başka bir firmanın kepçe operatörü gideceği adresi karıştırdı. Halen ruhsatı beklemede olan bu binayı yıktı. Komşular ise durumu müteahhit firmaya haber verdiler.

yanlışlıkla yıkılan bina (2)

Konu Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne taşındı. Yanlış binayı yıkan kepçe operatörü olay sonrası yıkım masraflarını talep etti. Ortaya çıkan anlaşmazlık müteahhit firmanın araya girmesiyle çözüldü. Yanlışlıkla yıkılan binanın ileri bir tarihte yıkılacak olması ise maddi zarar oluşmasını engelledi. Ancak yaşanan olay şaşkınlık yarattı.

yanlışlıkla yıkılan bina (1)

Yıkılan evin sahibi ise basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında "Ben yıkacaktım burayı zaten müteahhitle anlaştık. Müteahhit bana verecekti burayı. Ben gelmeden başka bir, kepçeci burayı yıkmaya başlamış. Müteahhit de bunu duymuş. Komşular ona haber vermişler. Müteahhit de beni aradı durumu anlattı. Benim haberim olmadığını söyledim. Adres yanlışlığından gelip yıkmış burayı." ifadelerini kullandı. Ev sahibi ayrıca kepçe operatörünün yıkması gereken adresin 2 km ötede olduğunu ifade ederek yakın olsa anlarım yakında değil dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@