1 Aralık'a kadar SGK'dan bu belgeyi getirene 235 bin liraya 2022 model sıfır Fiat Egea satılacak

ÖTV de matrah düzenlemesi için 1 Aralık tarihi verilirken ÖTV'siz araç satışı konusunda açıklama geldi. Engellilere ÖTV indirimi muafiyeti için SGK açıklama yaptı.

1 Aralık'a kadar SGK'dan bu belgeyi getirene 235 bin liraya 2022 model sıfır Fiat Egea satılacak

Araç fiyatları rekor üzerine rekor kırmaya devam ederken vatandaşlarda ÖTV indirimi beklentisi oluşmuştu. Konu hakkında açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati gündemlerinde ÖTV indirimi olmadığını ancak matrah düzenlemesi yapacaklarını ilan etmişti. 

ÖTV'de matrah düzenlemesi ile fiyatlar yine düşüş gösterse de yine de ÖTV'siz araç satışı fiyatları için açıklanan listenin oldukça üzerinde kaldı. Konu hakkında gelen son dakika duyurusu ile SGK'dan belgesini getiren kişilere ÖTV'siz araç satışı yapılacağı ilan edildi. 

2022 MODEL FİAT EGEA ARAÇ 235 BİN LİRAYA ALICI BEKLİYOR! 

Fiat Egea modelinde yapılan güncelleme sonrasında ÖTV'siz araç satışı fiyatları belirlendi. Yapılan güncelleme sonrasında 1 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli olan fiyat listesi kapsamında Fiat Egea ve Fiat Panda modellerinde yeni liste fiyatları belirlenmiş oldu. 

1 Aralık'a kadar SGK'dan bu belgeyi getirene 235 bin liraya 2022 model sıfır Fiat Egea satılacak

Yayımlanan liste kapsamında Fiat Egea Sedan 2022 model için 1.4 Fire 95 HP Easy donanım paketinde satış fiyatı 235 bin 500 TL olarak ilan edildi. Fiat Panda 2022 model için City 1.0 Hybrid 70 HP donanım paketi satış fiyatı için belirlenen rakam ise 248 bin 800 TL olarak listede yerini aldı. Araçların tescil gideri olarak ise belirlenen rakam bin 200 TL olarak ilan edildi. Bu fiyatlar 1 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli olacak. 

ENGELLİLERE ÖTV'SİZ ARAÇ SATIŞI NEDİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak adına araç sahibi olmaları teşvik edilmekte olup engellilere ÖTV muafiyeti ile ÖTV indirimi yapılmaktadır. Engelli bireylerin bu durumu gösteren ve SGK'dan almış oldukları belgeyi sunmaları yeterli olmaktadır. Engellilik oranı yüzde 90 ve üzerinde olan kişilere ÖTV muafiyeti yapılmaktadır. Bu muafiyet hakkından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor almaları ve SGK belgesi ibraz etmesi zorunludur. 

SONRAKİ HABER