1 Gram Altın 960 TL Oldu! Çeyrek Altının, 22 Ayar Bileziğin Gramı Kaç TL, Altın Fiyatlarında Yükseliş Var Mı?

Dünyada patlak veren enflasyon baskısı ve Merkez Bankalarının faiz artırımı kararları ile mücadele etmeye devam eden altın fiyatları uzun süredir yaşadığı düşüş baskısını kırdı. Altın fiyatlarında son durum ne, altında yükseliş olur mu?

1 Gram Altın 960 TL Oldu! Çeyrek Altının, 22 Ayar Bileziğin Gramı Kaç TL?

Türkiye'de küçük yatırımcının vazgeçilmez güvenilir limanı olan altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ediyor. Amerika başta olmak üzere tüm dünyada patlak veren yüksek enflasyon baskısı altında değerli metaller yükseliş yönlü harekete geçmek için her atak yaptıklarında önleri FED faiz kararı ile kesilmişti. 

Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaşın ardından Rusya'nın sahip olduğu altın rezervlerini etkisiz hale getirmek amacı ile FED'in bilinçli olarak düşük seviyede tutma mücadelesi verdiği iddia edilmişti. Yaşanan kriz sonrasında altın fiyatları üzerindeki baskıyı kırarak yeniden yükselişe geçti. 

19 TEMMUZ 2022 TARİHLİ ALTIN FİYATLARI LİSTESİ! BUGÜN 1 GRAM ALTIN KAÇ TL, ÇEYREK ALTININ FİYATI NE KADAR?

Altında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken gram altının fiyatı bir kere daha 960 TL barajını aşmayı başardı. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1700 dolar seviyesinin üzerine tırmanmayı başardı ve 1.,709,76 dolar seviyesinde ulaştı. Gram altında hem dış piyasada ons altın hem de iç piyasada dolar kurunda yaşanan yükselişten bulduğu destek ile 961,44 TL fiyatla işleme açıldı. 

1 Gram Altın 960 TL Oldu! Çeyrek Altının, 22 Ayar Bileziğin Gramı Kaç TL, Altın Fiyatlarında Yükseliş Var Mı?

22 ayar bileziğin gram alış fiyatı 889,10 TL ve satış fiyatı 902,72 TL olurken, çeyrek altın alış fiyatı 1.585 TL ve satış fiyatı ise 1.617 TL oldu. Reşat altının fiyatı 6 bin 483 TL olurken beşi bir yerde satış fiyatı ise 23 bin 425 TL oldu.