100 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Taksitleri Kamu Bankalarında Kaç TL? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Kredi Maliyetleri!

İhtiyaç kredisi çekmek için kredi maliyetlerini araştıranlar kamu bankalarının yüzde kaç faizle nakit desteği verdiklerini merak ediyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 24 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisini aylık kaç TL taksitle veriyorlar?

100 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Taksitleri Kamu Bankalarında Kaç TL?

Türkiye'de nakit sıkışıklığının zirve yaptığı finansal bir süreçten geçiliyor. Hayat pahalılığı karşısında bütçelerindeki kontrolü kaybeden vatandaşlar ise kendilerine aradıkları çıkış yolunu bankalardan ihtiyaç kredisi çekmekte bulunuyorlar. Ancak kredi maliyetleri son günlerde oldukça yükseldi. Özel bankalardan umudu kesen vatandaşlar kamu bankalarına yöneliyorlar. Peki kamu bankalarında kredi faizlerinde son durum ne? Kamu bankaları uygun faizle ihtiyaç kredisi vermeyi sürdürüyorlar mı?

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK FAİZLERİ NE KADAR?

Kamu bankaları şu anda ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için özel bankalara karşı adeta bir sigorta görevi görüyorlar. son 3 aydır ihtiyaç kredisi faizlerinde değişikliğe gitmeyen kamu bankaları uygun faizli nakit desteklerine devam ediyorlar. Bu kapsamda Ziraat Bankası aylık yüzde 1,94 faizle, Halkbank aylık yüzde 1,89 faizle ve Vakıfbank da aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar. Özel bankaların tamamında uygulanan ihtiyaç kredisi faizleri bu oranların üzerinde bulunuyor. 

100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİNE KAÇ AY VADE YAPILABİLİR?

Türkiye'de tüm bankaların ihtiyaç kredilerine kaç ay azami vade uygulayabileceklerine BDDK karar veriyor. BDDK tarafından konulan bu kurallara tüm bankalar uymak zorundalar bu kapsamda bir süre önce kural değişikliğine giden BDDK bankaların 100 Bin TL ihtiyaç kredisine en fazla 24 aya kadar vade yapılabileceğine karar vermişti. 100 Bin TL de 24 ay vade için son sınır oluyor. 100.001 TL'lik ihtiyaç kredisine bankalar en fazla 12 aya kadar vade yapabiliyorlar. 

ZİRAAT BANKASI 100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLMASI

100 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Taksitleri Kamu Bankalarında Kaç TL? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Kredi Maliyetleri!

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullananlara banka tarafından aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi aylık 5.545 TL kredi taksiti ile çekilebiliyor.

VAKIFBANK 100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLMASI

 100 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Taksitleri Kamu Bankalarında Kaç TL? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Kredi Maliyetleri! - Resim : 2

Vakıfbank müşterileri aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 24 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler her ay 5.522 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 132.528 TL olarak hesaplanıyor.

HALKBANK 100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLMASI

 100 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Taksitleri Kamu Bankalarında Kaç TL? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Kredi Maliyetleri! - Resim : 3

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekenlere aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti 5.506 TL olarak hesaplanıyor.