11 Ağustos 2022 altın fiyatları ne kadar? Gram altın, çeyrek altın kaç TL?

Finansa piyasalarındaki hareketliliğe ABD Temmuz ayı enflasyon verileri de yansıdı. Enflasyonun beklentilerin altında açıklanması ile birlikte ivmelenmenin görüldüğü piyasalarda altın fiyatı ne kadar oldu? Gram altın ve çeyrek altın fiyatı kaç TL?
11 Ağustos 2022 altın fiyatları ne kadar? Gram altın, çeyrek altın kaç TL?

Küresel finans piyasalarında uzun bir süredir ABD Temmuz ayı enflasyon verilerinin açıklanması bekleniyordu. Beklenen enflasyon verileri 10 Ağustos Çarşamba itibariyle açıklandı ve enflasyon beklentilerin altında kaldı. Beklentilerde ABD’de Temmuz ayı yıllık enflasyon artışının %8,7 olarak gelmesi öne çıkıyordu ancak Temmuz’da enflasyon %8,5 olarak kaydedildi. Bununla birlikte finans piyasalarında yükseliş hareketleri ortaya çıkarken, altın piyasasında da hareketlilikler başladı. Son dönemde yükseliş ivmesi yakalayan altın fiyatlarında, enflasyon rakamları sonrası haftanın 4. gününde aşağı yönlü hareketler görülüyor. Gram altın, çeyrek altın fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

ALTIN FİYATLARINDA HAREKETLİLİK

Küresel piyasalarda gözler bir süredir ABD’den gelecek olan verilerdeydi. Enflasyon verilerinin beklenenden düşük gelmesiyle birlikte riskli varlıklarda fiyat artışları kaydedildi. Kripto paralar ve teknoloji hisse senetlerinde gözle görülür artışlar yaşanırken, altın fiyatlarında da hareketlilikler kendisini gösterdi. Yurtiçi piyasalarda dolar kurundaki yukarı yönlü hareketlerle zirve bölgesindeki seyrini koruyan altın, 11 Ağustos Perşembe günü aşağı yönlü hareketler ortaya koydu. Gelen hareketlilikler sonrası çeyrek altın, gram altın ne kadar oldu?

GRAM VE ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

11 Ağustos 2022 altın fiyatları ne kadar? Gram altın, çeyrek altın kaç TL?

Yatırımcılar, altın piyasasında yön bulmak adına altın fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. Hafta başından bu yana haber akışına da bağlı olarak hareketlenen altın fiyatlarında Perşembe günü aşağı yönlü hafif hareketler görüldü. Yaşanan fiyat değişimleri ile birlikte gram altın, çeyrek altın ve cumhuriyet altını da dengesini buldu. 11 Ağustos Perşembe günü gram altın, çeyrek altın ve cumhuriyet altını kaç TL oldu?

11 AĞUSTOS PERŞEMBE ALTIN FİYATLARI

Yaşanan gelişmeler sonrası ortaya çıkan tabloda, 11 Ağustos Perşembe günü güncel altın fiyatları şöyle:

·        Gram altın alış 1.039,54 TL, satış 1.042,04 TL

·        Ons altın alış 1.790,15 dolar, satış 1.790,44 dolar

·        Çeyrek altın alış 1.654,87 TL, satış 1.691,29 TL

·        Cumhuriyet altını alış 6 bin 619,07 TL, satış 6 bin 744,35 TL