2. çeyrek karı ile beklentilerin üzerine çıkan Tüpraş hisse senetlerinde son durum ne? Tüpraş'ta yükseliş sürer mi?

TÜPRAŞ 2. çeyrek bilanço 2022 raporunu yayımladı. Yayımlanan rapor ile beklentilerin üzerinde kar elde eden Tüpraş'ın hisse senedi değerleri borsa da son derece sert bir yükseliş gösterdi. Tüpraş hisse yorumları..

2. çeyrek karı ile beklentilerin üzerine çıkan Tüpraş TUPRS hisse senetlerinde son durum ne?

Tüpraş 2022 yılının ikinci çeyreğinde 10 milyar 611 milyon TL net dönem kârı açıkladı. Tüpraş 2. çeyrek bilanço 2022 tahmini beklentisi 7 milyar TL üzerinde yer alıyordu. Söz konusu rakam ile TÜPRAŞ böylelikle beklentilerin üzerine çıkmayı başardı. 

Açıklanan rakamlar ile beraber Tüpraş 2022 senesinin birinci yarısını kapsayan ilk 6 aylık dönemi 11 milyar 507 milyon TL net kâr ile kapatmış oldu. Hatırlanacağı üzere Tüpraş 2021 senesinin aynı döneminde 1 milyar 699 milyon TL net dönem kârı elde etmişti. Aradan geçen bir senelik dönemde artan kar oranı borsada işlem gören Tüpraş hisse senetleri üzerinde de yükselişe neden oldu. 

TÜPRAŞ 2. ÇEYREK BİLANÇO 2022 VERİSİ SONRASINDA HİSSE DEĞERİ NE KADAR ARTTI, KAÇ OLDU?

Tüpraş'ın 2. çeyrek bilançosu ile beklentilerin üzerinde kar elde etmesi ile gözler hisse senedi değerine çevrilmişti. Açıklanan bilanço ile beklentilerin üzerinde rekor kar elde eden Tüpraş'ın hisse senedinde de yükseliş yaşandı. 

2. çeyrek karı ile beklentilerin üzerine çıkan Tüpraş hisse senetlerinde son durum ne? Tüpraş'ta yükseliş sürer mi?

Tüpraş hisse fiyatı bugün yüzde 9,50 puanlık yükselişle 297 TRY üzerinden işlem görmeye devam ediyor. Açıklanan bilançoda yer alan verilerin beklentilerin üzerinde olması ve güçlü mesajlar vermesi ile hisse senedi değerinde yükseliş yaşandığı belirtilirken Türkiye Petrol Rafineleri A.Ş. için pozitif yorumlar yapılmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalar ve ilan edilen veriler rakamlara pozitif yansırken olumlu gelişmelerin sürmesi bekleniyor. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir, emlak365.com sitemiz tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.