2. el konut kampanyası! Halkbank 1 Milyon TL konut kredisi veriyor!

İkinci el konut satın almak için krediye ihtiyacı olanlar Halkbank'a başvurmaları halinde 1 Milyon TL konut kredisi kullanma imkanı bulabilecekler. Halkbank bu krediye dair maliyet tablosunu resmi internet sitesi üzerinden yayınladı.

2. el konut kampanyası! Halkbank 1 Milyon TL konut kredisi veriyor!

İkinci el konut satın alabilmek isteyen vatandaşların sayısında son dönemlerde önemli artışlar yaşandığı gözlemleniyor. Açıklanan konut kampanyalarında ikinci el konutlar için kredi imkanları vatandaşlara henüz verilmedi. Bunun yerine ise kamu bankaları vatandaşların ev sahibi olabilmelerini destekleyebilmek için ucuz konut kredisi imkanı sağlıyorlar. Halkbank da vatandaşlar için ikinci el konut kredisi kampanyasını devam ettiriyor.

BAKAN NEBATİ AÇIKLAMIŞTI AMA!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kamu bankalarının ikinci el konut kampanyası için çalışmalar yaptığını ve bu bankaların çeşitli faiz indirimleri ile vatandaşlara 2. el konut satın alabilmeleri için kredi vereceğini duyurmuştu. Bu duyurunun ardından ise tüm gözler kamu bankalarına çevrilmişti. Kamu bankaları bu bahsedilen konut kampanyasını başlatmadılar. Ancak Halkbank'ın resmi internet sitesinde daha önceden duyurulan Hesaplı Evim Konut Kredisi 2. El Konut Kampanyası devam ediyor. Bu kampanya kapsamında vatandaşlara ikinci el konut alımlarında destek sağlanıyor. 

2. el konut kampanyası! Halkbank 1 Milyon TL konut kredisi veriyor!

Halkbank ikinci el konut kredisi kampanyası kapsamında uygulanacak olan koşullar bankadan ilan edildi. Buna göre vatandaşlar ikinci el konut satın almak istediklerinde Halkbank'a kredi başvurusu yapmaları halinde 120 aya kadar vade ile konut kredisi çekebilecekler. 10 yıl vadeli olarak verilecek olan bu konut kredisinde müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,29 oranında kredi faizi uygulanıyor. Müşterilerin talep ettikleri kredi tutarına ve tercih ettikleri kredi vadesine göre konut kredisi taksit tutarları değişecek. 

Halkbank ikinci el konutlar için verilen konut kredisinde esnek ödeme imkanları da sağlıyor. Vatandaşlar kendi gelir akışlarına en uygun gelecek ödeme planını seçme hakkına sahip oluyorlar. Aylık eşit taksitli ödeme yapmak istemeyenler artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli şeklindeki ödeme planlarını değerlendirip seçebiliyorlar. Konut kredisi taksitleri de bu ödeme planlarına göre hesaplanıyor.

1 MİLYON TL KONUT KREDİSİ TAKSİT TABLOSU!

2. el konut kampanyası! Halkbank 1 Milyon TL konut kredisi veriyor! - Resim : 3

Halkbank'tan ikinci el konut satın almak için 120 ay vadeli 1 Milyon TL konut kredisi alınması durumunda vatandaşlara aylık yüzde 1,29 oranında kredi faizi uygulanacak. Bu maliyet hesaplama tablosu Halkbank'ın internet sitesinden Emlak365 okuyucuları için alınmıştır. Bu kullanılan konut kredisinin aylık taksit tutarı ise 16.428 TL olarak hesaplanıyor.

SONRAKİ HABER