2.000 TL ve 2.650 TL TEV aylık burs başvuruları nereden ve nasıl yapılıyor?

Türk Eğitim Vakfı (TEV) burs başvurusu 2022 ile alakalı araştırmalar yapılıyor. 2022 – 2023 dönemi, TEV burs başvuruları başladı mı? TEV burs ödemeleri ne kadar? TEV kimlere burs veriyor?
2.000 TL ve 2.650 TL TEV aylık burs başvuruları nereden ve nasıl yapılıyor?

Eğitimlerine devam eden öğrencilere devlet kurumlarının yanında bazı özel kurumlar ve vakıflar da burs imkanı sağlıyor. Bu vakıflardan birisi de Türk Eğitim Vakfı oluyor. Türk Eğitim Vakfı uzun yıllardır .eşitli öğrencilere burs imkanı sağlayan ve alanında otorite kuruluşlardan birisi olarak gösteriliyor. Peki TEV burs başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? TEV hangi öğrencilere kaç TL burs ödemesi yapıyor?

TEV KİMLERE BURS VERİYOR?

Türk Eğitim Vakfı’nın burs programı oldukça kapsamlı bir niteliğe sahip olmasıyla biliniyor. TEV’in burs imkanından meslek lisesi öğrencileri, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve doktora öğrencileri yararlanabiliyorlar. TEV burs başvurusu yapan öğrenciler burs çıkması durumunda ödeme almaya hak kazanıyorlar ve eğitim masrafları için nakit destek imkanı buluyorlar.

TEV 2022 – 2023 BURS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

TEV’den burs almak isteyenler burs başvuru tarihlerini merak ediyorlar. TEV bursları için başvurular 12 Eylül’de başladı. TEV burs başvurusu 2 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek. Bu süre içerisinde burs alma şartlarını karşılayan öğrenciler TEV burs başvurusu işlemlerini yapabilecekler.

TEV BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TEV her yıl binlerce öğrenciye burs veren bir kuruluş olarak gelişmiş bir başvurusu sistemine sahiptir. Bunun için TEV burs başvurusu kurumun internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. İnternet sitesinde bulunan formu dolduran öğrenciler başvuru işlemlerini tamamlayabiliyorlar. 2 Ekim’den sonra TEV burs başvurusu işlemlerinde yeni başvuru seçeneği kaldırılacak.

TEV BUSLARI NE KADAR?

TEV tarafından verilen bursların miktarları da merak ediliyor. Yılda 9 ay olarak ödenen TEV burs ödemeleri yaz tatillerinde yapılmıyor. Meslek lisesi öğrencilerine aylık 575 TL, üniversite öğrencilerine aylık 1.325 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık 2.000 TL ve doktora öğrencilerine de 2.650 TL aylık burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca üstün başarı bursu alan öğrenciler de aylık 2.650 TL burs alabiliyorlar.