240 ay vadeli konut kredisi Garanti BBVA'da! 500 Bin TL'lik kredinin maliyet tablosu açıklandı!

Garanti BBVA tarafından müşterilere 240 ay vadeli konut kredisi veriliyor. 20 yıl vadeli konut kredisi için banka tarafından maliyet hesaplama tablosu yayınlandı. 500 Bin TL kredi için talep edilen taksit tutarı belli oldu.
240 ay vadeli konut kredisi Garanti BBVA'da! 500 Bin TL'lik kredinin maliyet tablosu açıklandı!

Türkiye'de konut satın almak isteyenler son dönemlerde çok sayıda sorunla karşılaşabiliyorlar. Bunların en önemlisi ise artan fiyatlar oluyor. Konut üretiminin az ve talebin fazla olmasından dolayı konut fiyatları oldukça yükseldi. Bu yükselişler devam ederken insanlar fiyatlar daha fazla yukarıya çıkmadan ev ihtiyaçlarını karşılamak istiyorlar. Bu durumda ise konut kredisi destekleri devreye giriyor. Bankaların verdikleri konut kredileri ev sahibi olmak isteyenlere önemli bir katkı sağlıyor. Garanti BBVA ise 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası ile dikkat çekiyor. 

GARANTİ BBVA'DAN 240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Konut kredisi çekmek için Garanti BBVA'yı tercih eden müşterilere bazı imkanlar sağlanabiliyor. Diğer bankalarda olmayan en önemli imkan ise müşterilere sağlanan 240 ay vadeli konut kredisi oluyor. 20 yıllık bir vade süresine yayılan konut kredisi taksitleri bazı müşteriler için cazip gelebiliyor. Faiz maliyeti araştırması yaptıktan sonra maliyeti makul bulan müşteriler Garanti BBVA'dan konut kredisi çekerek ev sahibi olabiliyorlar.

Garanti BBVA'dan konut kredisi çekmek için yapılacak olan kredi başvuruları çeşitli yollarla gerçekleştirilebiliyor. Ancak konut kredisinin işlemleri diğer kredilerden daha farklı olduğu için süreç biraz uzun olabiliyor. Müşteri konut kredisi çekmek için bankaya başvuru yapıyor ve ardından satın alınmak istenen konut için ekspertiz raporu hazırlanıyor. Bu raporun hazırlanmasının ardından bir ekspertiz değeri belirleniyor. Bu değer üzerinden de konut kredisi işlemleri yapılıyor. Evin niteliğine göre verilebilecek konut kredisinin üst limiti BDDK tarafından belirlenen ilkeler çerçevesinde hesaplanıyor. 

500 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

240 ay vadeli konut kredisi Garanti BBVA'da! 500 Bin TL'lik kredinin maliyet tablosu açıklandı!

Garanti BBVA'dan 240 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,56 oranında kredi faizi uygulanıyor. 240 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi kullananlar Garanti BBVA'ya her ay 12.829 TL kredi taksiti ödüyorlar. 20 yıl sonunda bu kullanılan kredi için bankaya yapılmış olan toplam geri ödeme tutarı ise 3 Milyon 79 Bin TL oluyor.