250.000 TL taşıt kredisi! Vakıfbank taksit tablosunu yayınladı!

250.000 TL taşıt kredisi! Vakıfbank taksit tablosunu yayınladı!
Otomobil sahibi olmak isteyenler Vakıfbank'tan uygun faizli taşıt kredisi çekebiliyorlar. Vakıfbank 3 ay taksit ertelemeli taşıt kredisini aylık yüzde kaç faizle kullandırıyor?

Otomobil fiyatlarına gelen zamlar araç sahibi olmak isteyenleri kara kara düşündürürken bekledikleri açıklamayı Vakıfbank yaptı. Vakıfbank'ın taşıt kredisi kampanyasından yararlananlar bir otomobil satın almak için eksik olan bütçelerini en maliyetsiz şekilde karşılayabiliyorlar. Üstelik Vakıfbank müşterileri oldukça cazip koşullarda bu krediyi kullanıyorlar. Peki hangi şartlarla Vakıfbank taşıt kredisi veriyor?

VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI!

Vakıfbank'tan taşıt kredisi kullanmanın cazip tarafları oldukça fazla ama bu kredi de belirli koşullar içerisinde kullanılabiliyor. Öncelikle bu kredilerde bir sınırlama uygulanıyor. İstenildiği kadar taşıt kredisi çekmek mümkün olmayabiliyor. Satın alınmak istenen otomobilin değerine göre bir üst limit belirleniyor ve o limit aşılmadan taşıt kredisi çekilebiliyor.

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre müşteriler 700 Bin TL değerinde bir otomobil satın alacaklarsa en fazla 350.000 TL taşıt kredisi çekebilirler. 900.000 TL'lik bir otomobil için ise en fazla 270.000 TL taşıt kredisi alınabiliyor. 400 Bin TL'lik otomobilde taşıt kredisi tutarı 280.000 TL olabiliyor. 2 Milyon TL'lik otomobilde ise en fazla çekilebilecek taşıt kredisi tutarı 400.000 TL olabiliyor.

Taşıt kredisinin azami vade süresi için de otomobilin değerine göre belirleme yapılıyor. Taşıt kredileri en fazla 48 aya kadar vade ile verilebiliyor. Bu vade süresi kesinlikle aşılamıyor. Ancak otomobillerin fiyatları yükseldikçe taşıt kredisi azami vade süreleri 12 aya, 24 aya ve 36 aya kadar düşürülebiliyor.

Vakıfbank müşterileri taşıt kredisi kullanırken ilk 3 ay taksit erteleme hakkına da sahip olabiliyorlar. 3 aylık süre sona erdiğinde kredi taksitleri ödenmeye başlanıyor. Ancak bu durumda ilk 3 aylık dönemin faiz tutarı ödenecek ilk taksitle tahsil edildiği için ilk taksit tutarı biraz yüksek olabiliyor.

250.000 TL TAŞIT KREDİSİ MALİYETİ!

vakifbank-tasit-kredisi.jpg

Vakıfbank'ın sağladığı taşıt kredisinin aylık faiz oranının yüzde 1,61 olduğu bildirildi. 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya her ay 8.171 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 392.217 TL olarak hesaplanıyor. Bu kredinin 1.250 TL'lik kredi tahsis ücreti masrafı olacağı da bildirildi.