250 Bin TL'ye sıfır kilometre Seat Yeni Ibiza! ÖTV muafiyetli satışlar başladı!

Otomobilde yüksek fiyat ÖTV muafiyeti ile yapılan satışlarla kırılabiliyor. Seat Yeni Ibiza için de ÖTV muafiyetli kampanya açıklandı. Peki Seat Yeni Ibiza ÖTV muafiyeti ile kaç TL’ye satılıyor?

250 Bin TL'ye sıfır kilometre Seat Yeni Ibiza! ÖTV muafiyetli satışlar başladı!

Türkiye’de son dönemlerde ÖTV muafiyetli sıfır kilometre otomobil satışları büyük bir ilgi görmeye başladı. Araç fiyatlarını yarı yarıya düşüren bu imkan ile vatandaşlar ucuz fiyata sıfır araba sahibi olabiliyorlar. Ancak herkesin ÖTV muafiyeti ile otomobil sahibi olma hakkı bulunmuyor. Bu fiyat avantajının belirli koşulları bulunuyor. Seat firmasından da ÖTV muafiyetli araba kampanyası da araştırılıyor. Seat Yeni Ibiza ÖTV muafiyeti ile kaç TL’ye satılıyor?

YÜZDE 90 VE ÜZERİ ENGELLİLİK ŞARTI!

ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil satın almanın iki aşamalı kuralları bulunuyor. Öncelikli aşamada engelli olan ama buna uygun ehliyeti bulunan vatandaşlara yapılan otomobil satışları yer alıyor. Bu vatandaşın engellilik durumlarına göre otomobiller uygun bir şekilde tasarlanabiliyor. Bu araçlar satın alınırken ÖTV ödenmiyor ama araçların kullanımı sadece üzerine otomobil satın alınan vatandaş yapabiliyor. İkinci aşamada ise daha çok kullanılan bir ÖTV muafiyetli satış bulunuyor. Ailelerinde engelli kişiler olanlar bu imkandan onlar adına yararlanıyor. Bu kişiler adına ÖTV muafiyetli otomobil satın alınıyor. Genellikle bu yöntemi çocukları engelli vatandaşlar kullanıyorlar.

SEAT YENİ IBİZA ÖTV MUAFİYETİ KAMPANYASI!

Seat Yeni Ibiza için firma ÖTV muafiyeti kampanyasını açıkladı. Buna göre Seat Yeni Ibiza 1.0 Evo 80 HP Style model sıfır kilometre araç 250 Bin TL’ye satılıyor. Bu otomobilin ÖTV’li satış fiyatı şu anda 450 Bin TL fiyatla satılıyor. ÖTV muafiyeti ile alınması durumunda net 200 Bin TL’lik bir fiyat avantajı elde ediliyor. Bu şekilde otomobil satın almak çok daha hesaplı oluyor.

ÖTV muafiyeti ile otomobil satın almanın suistimalleri engellemesine dair bazı kuralları da var. Öncelikle bir kişi ÖTV muafiyeti ile otomobil satın almışsa 5 yıl boyunca bir daha bu hakkı kullanamıyor. Satın alınan araç ise bu 5 yıl içerisinde satılamıyor. Yine de satılmak istenirse ödenmeyen ÖTV önce devlete ödeniyor ardından satışa izin veriliyor.